В українському прокаті покажуть фільм «Залізні метелики» про збиття рейсу MH17

20 липня в українській прокат вийде робота Романа Любого («Зошит війни») «Залізні метелики». Фільм розповідає про те, як влітку 2014 року російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Світова премʼєра «Залізних метеликів» відбулася на фестивалі незалежного кіно «Санденс», а європейська — на Берлінале-2023, у межах секції «Панорама». Також фільм покажуть у нацконкурсі Docudays UA

«Залізні метелики» — багаторівневе дослідження збиття рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Шрапнель у формі метелика, знайдена в тілі пілота літака, вказує на відповідальну за воєнний злочин державу, що досі залишається непокараною.

«Залізні метелики» знятий у форматі гібридного фільму, який поєднує в собі архівні кадри трагедії та інтерв’ю з вигаданими елементами, а також перформансами, музикою чи інсталяціями, що «акцентують на сюрреалістичних обставинах справи».

Окрім «Залізних метеликів» Любого у нацконкурсі Docudays UA візьмуть участь ще чотири фільми: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» Дмитра Грешка, «День незалежності» Володимира Тихого та «Крихка пам’ять» Ігоря Іванька. 

  Ювілейний 20 Docudays UA розпочнеться 2 червня, а серед програм вже оголосили секції поза конкурсом, спеціальні події, Civil Pitch 2.0, Монтажний перехід та DOCU/ЮНІСТЬ. Яке кіно покажуть на фестивалі, шукайте на сайті

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis