В українському прокаті покажуть «Ікло» Йоргоса Лантімоса

13 вересня в кіно виходить драматичний трилер Йоргоса Лантімоса «Ікло» (Dogtooth). Разом з ним кінокомпанія «Артхаус Трафік» випустить 5 жовтня антиутопію Марка Каро та Жана-П’єра Жене «Місто загублених дітей» (La Cité des enfants perdus) і 26 жовтня відреставрований горор Джоржа Ромеро «Ніч живих мерців» (Night of the Living Dead)

Сюжет «Ікла» розгортається навколо сім’ї, яка живе ізольовано від всього світу за високим парканом. Батько та мати навчають двох доньок та сина одному правилу — «не можна залишити домівку, допоки в тебе не випаде ікло».

Автор «Лобстера», «Вбивства священного оленя» та «Фаворитки» Йоргос Лантімос здобув впізнаванність завдяки «Іклу». Його прем’єра відбулася на Каннському кінофестивалі, де стрічку відзначили Преміями Молоді та «Особливий погляд». Драма також стала першим грецьким фільмом, який номінували на «Оскар» за понад 30 років.

«Місто загублених дітей» — це сюрреалістична історія про божевільного науковця Кранка. Він швидко старішає через нездатність спати, тому колекціонує сни дітей. У його місті з’являється кремезний чоловік, який розшукує зниклого молодшого брата. Об’єднавши зусилля з дівчинкою Мієт, він кидає виклик антагоністу. 

Прем’єра стрічки від одного з авторів «Амелі» відбулася в основному конкурсі Канн 1995 року. Над костюмами у фільмі працював модельєр Жан-Поль Ґотьє, а музику до картини створював постійний колаборатор Девіда Лінча Анджело Бадаламенті.

У центрі сюжету «Ночі живих мерців» — група різних за характерами та упередженнями людей, які опиняються в покинутому будинку біля кладовища. Вони намагаються сховатись від мерців, що ожили та покидають цвинтар у пошуках свіжої людської плоті. Головний герой Бен робить усе можливе, аби контролювати ситуацію, але коли зомбі оточують будинок, інші вцілілі починають панікувати.

З бюджетом близько 100 000 доларів фільм зібрав понад 18 мільйонів у світі на час виходу в прокат. «Ніч живих мерців» запустила серію фільмів Джорджа Ромеро про зомбі та популяризувала жанр зомбі-горору. За мотивами стрічки створили кілька ремейків, п’єсу та оперу.

«Артхаус Трафік» також випустить 28 вересня добірку Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів. Організатори анонсували фестивальну програму, до якої увійшли 10 стрічок. Докладніше про фестиваль ми писали у нашій новині.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis