Власник Patagonia відмовився від компанії

У серпні засновник Patagonia 83-річний Івон Шуїнар, його дружина та двоє дітей переписали свої долі у компанії на траст Patagonia Purpose Trust та некомерційну природозахисну організацію Holdfast Collective, пише The New York Times. Організації слідкуватимуть, щоб увесь щорічний прибуток бренду (за виключенням того, який витрачається на реінвестування) йшов на боротьбу з кліматичною кризою. Цю суму оцінюють в 100 мільйонів доларів. Вартість самої Patagonia — три мільярди доларів

«Сподіваюся, мій вчинок посприяє створенню нової форми капіталізму, яка не призводить до збагачення купки людей і збідніння значної частини населення. Ми збираємося забезпечити максимальною кількістю грошей активістів, що дійсно працюють над порятунком нашої планети», — наголосив Шуїнар у коментарі The New York Times.

За передачу своїх активів іншим компаніям Шуїнари додатково заплатять 17,5 мільйонів доларів податку. Holdfast Collective отримає 100% акцій компанії, які не мають право голосу, а Patagonia Purpose Trust — 100% акцій, що мають права голосу. Також Holdfast Collective уже отримала 50 мільйонів доларів від сімʼї Шуїнар на ініціативи, що допомагають боротися зі змінами клімати, а до кінця 2022 року їй передадуть ще 100 мільйонів доларів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Patagonia (@patagonia)

«Тепер Земля стала нашим єдиним акціонером», — так Шуїнар почав свій лист про зміну власників, опублікований на сайті компанії. Він зазначив, що починав, як «ремісник, що виготовляв альпіністське спорядження для друзів і себе, і який потім зайнявся одягом». Він також підкреслив, що питання збереження довколишнього середовища завжди було важливим для нього.

«Минуло майже 50 років з того часу, як ми почали наш експеримент у відповідальному бізнесі, і наразі ми все ще перебуваємо на самісінькому старті. Якщо ми плекаємо надію на квітучу планету, а тим більше на успішний бізнес, через 50 років, нам усім доведеться робити все можливе, використовуючи ресурси, які ми маємо. Зміна власників — ще один спосіб, який ми знайшли, щоб зробити свій внесок», — написав Шуїнар.

Засновник Patagonia розповів The New York Times, що довго розмірковував, яка саме форма власності пасуватиме компанії й відповідатиме його бажанню піклуватися про планету. Він думав над тим, «щоб просто залишити компанію дітям Флетчеру та Клер, але ті не захотіли ставати власниками бренду».

Робити компанію публічною, з великою кількістю акціонерів Шуїнар не захотів через те, що «в такому випадку втрачається контроль і всі зусилля йдуть на те, щоб збільшити прибутки акціонерів, тому зрештою ви перетворюєтеся на одну з багатьох безвідповідальних компаній».

Як зазначає The New York Times, і до цього кроку Patagonia протягом багатьох десятиріч щороку передавала 1% прибутку американським екоактивістам.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis