Київський тиждень критики оголосив нову програму фестивалю

Шостий Київський тиждень критики, який цьогоріч відбудеться з 20 до 26 жовтня 2022 року в кінотеатрі «Жовтень», представив нову фестивальну програму «Українські Ґала-прем’єри». До неї ввійшли три стрічки, які вже були представлені на міжнародних фестивалях, проте залишились без української прем’єри 

Ось які фільми представлені у новій програмі:

«Клондайк», Марина Ер Горбач

Цьогорічний претендент на премію «Оскар» від України в категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

Сюжет «Клондайку» розгортається навколо родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік чекають народження першої дитини, але війна вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

В січні стрічка стала першим українським ігровим фільмом, що виграв нагороду на кінофестивалі «Санденс» — жюрі відзначило його нагородою за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition.

«Для мене ця картина — “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — говорить про задум фільму Марина.

«Бачення метелика», Максим Наконечний

Це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Втім, біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню.

Сценарій до фільму написали режисер Максим Наконечний (продюсер «Цей дощ ніколи не скінчиться») та Ірина Цілик (режисерка «Земля блакитна, ніби апельсин»). Головні ролі зіграли Ріта Бурковська («Парфенон»), Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках), драматургиня Наталка Ворожбит («Погані дороги», «Спіймати Кайдаша») та волонтер Мирослав Гай. У фільмі також є непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, у тому числі колишні полонені.

Премʼєра фільму на Каннському фестивалі відбулася 25 травня. Докладніше про те, як критики відреагували на дебютну драму Максима Наконечного, ми розповіли в нашому матеріалі.

«Хочеться бути суперагресивним, але не варто», — режисер Максим Наконечний про участь у Каннах

«Цензорка», Петер Керекеш

Фільм «Цензорка» словацького режисера Петера Керекеша — копродукція України, Словаччини та Чехії.

Стрічка розповідає про дівчину Лесю, яку засудили до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона тільки народила первістка та «потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми».

Світова прем’єра «Цензорки»  відбулася у 2021 році на Венеційському міжнародному кінофестивалі. Фільм отримав нагороду за «Найкращий сценарій» у конкурсній секції «Горизонти». У Словаччині на Національній кінопремії «Сонце в сітці» (Slnko v sieti) стрічку визнали «Найкращим фільмом року».

Потрапити на фестиваль можна придбавши абонемент за посиланням. За ранньою ціною денний абонемент коштує 500 гривень, а повний — 800 гривень.

Цьогорічна програма Київського тижня критики складатиметься з п’яти секцій. Окрім програми «Українські Ґала-прем’єри», команда вже анонсувала ретроспективну програму «Історія української комедії», створену спільно з Довженко-Центром.

Також на Київському тижні критики представлять міжнародну програму з гітами головних світових кінофестивалів, тематичну ретроспективу культової кінокласики та програму «Фокус» — добірку нових картин з України та іншої фокусної країни, яку сформує комісія кінокритиків обох країн.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis