«Воплі Відоплясова» уперше офіційно видадуть альбом «Танці»

Американський лейбл Org Music випустить на вінілі перший альбом гурту «ВВ» — «Танці», пише «Українська правда». Реліз відбудеться 22 квітня лімітованим тиражем у дві тисячі копій по всьому світу. Для запису платівки повторно відкрили сесійну стрічку «Танців» та заново звели оригінальні доріжки на студії Infrasonic Sound у Лос-Анджелесі

Уперше «ВВ» випустили «Танці» 1989 року на касеті, яку записали в Києві за одну ніч. Потім шанувальники гурту переписували касету «вручну».

Org Music уже опублікував три композиції з майбутньої платівки у вільному доступі — «Танці», «Були Деньки» та «Політрок».

Також 22 квітня у видавництві Bloomsbury вийде англомовна книга «Танці» антропологині й дослідниці Марії Соневицької.

«Воплі Відоплясова» — український рок-гурт, створений у 1986 році Юрієм Здоренком та Олександрою Піпою. Згодом до гурту долучилися Олег Скрипка та Сергій Сахно. Ніхто з членів гурту не має спеціальної музичної освіти.

Ідея назви належить Олександрові Піпі, який у 1980-і захоплювався Фьодором Достоєвським: Відоплясов — одержимий літературною діяльністю лакей з «Села Степанчикова та його мешканців». Свої твори, сповнені зойками душі, він називав «Воплями».

У 1987 році «ВВ» дебютували на фестивалі Київського рок-клубу, взявши відзнаку «Гурт року».

Перший студійний альбом «Країна мрій» гурт випустив у 1994 році.

Більше про «ВВ» та українську музику 1980-1990-х ми говорили в одному з епізодів спеціальної серії подкастів DTF Magazine у межах проєкту МОТ.

Про те, що визначало українську популярну музику того періоду та чому музика 90-х попри не найкращі часи в економіці країни була такою популярною, у нашій студії розповідали музичний критик, автор телеграм-каналу «Плай» Філ Пухарєв та музичний оглядач, головний редактор медіа про нову українську культуру LiRoom Алекс Бондаренко.

Послухати епізод можна на Apple Podcasts, SoundCloud та Google Podcasts.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis