Класичну комедію «Пропала грамота» покажуть в українських кінотеатрах

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm випустить в український прокат фільм Бориса Івченко «Пропала грамота» 1972 року. Подивитися стрічку можна буде з 20 квітня в кінотеатрах Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Сум, Харкова, Полтави та Чернігова

«Пропала грамота» — фільм режисера Бориса Івченка, де головну та одну з найбільш відомих своїх ролей виконав Іван Миколайчук. Вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя, адаптоване українським поетом та сценаристом Іваном Драчем. Стрічка займає 12 місце в рейтингу найкращих фільмів в історії українського кіно.

В центрі сюжету — козак Василь (Іван Миколайчук), який щойно повернувся додому в Диканьку після битви з бусурманами. На порозі його дому з’являються двоє посланців із завданням від самого гетьмана: Василю необхідно якнайшвидше доставити грамоту до цариці у Санкт-Петербург. Його супроводжує запорожець Андрій (Федір Стригун), а у дорозі вони протистоять «витівкам нечистої сили», бо на документ полює сам диявол.

«“Пропала грамота“» — дотепне козацьке бадді-муві з гострими антиімперськими меседжами, які виколювали очі радянській владі», — описують фільм в KyivMusicFilm.

У 1972 році після перегляду фінальної версії стрічки радянська влада заборонила її як «ідеологічно невірну». Фільм випустили в обмежений прокат лише через 11 років, вирізавши з неї декілька сцен.

Ознайомитись з розкладом та придбати квитки можна на сайті.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений користувачем @kyivmusicfilm

Про «Пропала грамота» та інші класичні українські фільми ми говорили у восьмому епізоді нашого подкаст-проєкту «Феномени української культури». Його можна послухати на SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify. 

9 березня KyivMusicFilm випустив в український прокат документальний фільм «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта («Віддалений гавкіт собак»). Подивитись його можна до 12 квітня у київському кінотеатрі «Жовтень»

Цього року «Будинок зі скалок» став єдиним фільмом, номінованим на «Оскар», де серед країн-виробників є Україна. Стрічка змагалась за «Оскар» в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм», проте нагороду так і не отримала. 

Напередодні премії ми поговорили з режисером Сімоном Леренґом Вільмонтом про те, чим його зацікавила історія про Лисичанськ та роботу над стрічкою. Почитати інтерв’ю можна тут:

Режисер Сімон Леренґ Вільмонт: «„Оскар“ — це не про те, наскільки хороше твоє кіно, а скільки в тебе грошей»

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis