Всередині Yeezy: раптові звільнення, натхнення нацистами та «чистий хаос»

В жовтні бренди, видання та колишні друзі та партнери почали «скасовувати» Каньє Веста через низку антисемітських висловлювань та скандалів в соцмережах. Найбільше обговорень отримало завершення дев’ятирічної співпраці adidas з Каньє Вестом — команда засудила репера за неприйнятні коментарі та зупинила будь-яке партнерство, включно з роботою над лінією Yeezy. Після цього редакція The Rolling Stone провела розслідування, в якому опитала майже два десятки колишніх співробітників Yeezy, adidas та Gap і дізналася про спільну роботу з Каньє Вестом. DTF Magazine зібрав та переклав ключові тези матеріалу The Rolling Stone

Журналісти видання не змогли отримати коментар від самого Веста, хоча неодноразово зверталися до його представників. Також промовчали офіційні представники adidas.

Співробітники, які дали коментарі для матеріалу, зберегли анонімність, посилаючись на підписані з Каньє угоди про нерозголошення та ймовірну схильність репера до публічної помсти. Наприклад, у 2021 році Yeezy за ініціативи Веста подала до суду на стажера за порушення угоди — він опублікував конфіденційні фотографії у своєму Інстаграмі. Хлопець мав виплатити 500 000 доларів відшкодування, проте пізніше Yeezy відкликали заяву.

Про що говориться в матеріалі The Rolling Stone

Про атмосферу, схожу на культ

Джерела The Rolling Stone розповідають, що робота з Вестом була «схожа на роботу мрії», через пристрасність Каньє до свого діла. За їхніми словами, репер постійно захищав креативний підхід, мав нескінчений потік грошей та давав можливість знайомитись та спілкуватися з представниками креативних індустрій світового рівня. Але, все це було зруйновано через раптові звільнення та «атмосферу культу, де процвітає підлабузництво».

Опитувані працівники стверджують, що Вест оточував себе підлабузниками, які «постійно мали з ним погоджуватись».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Rolling Stone (@rollingstone)

Про хаос 

Колишні співробітники Веста зазначили, що реперу не просто подобалося знаходитися в центрі хаосу, але й створювати його.

«Він процвітає завдяки хаосу, — каже співробітник, який працював в Yeezy у 2020 році. — Йому це потрібно, щоб бути голодним, мотивованим, і все таке».

Ще двоє співробітників пригадали, що не спали всю ніч після одного з мозкових штурмів Веста щодо 3D-моделі його взуття. Але в результаті проєкт так і лишився на стадії концепту: тоді Каньє поділився тизером розробки в соцмережах, що, на думку команди, було «лише хвастощами».

«Він може сказати: “Подивіться, що ми робимо в Yeezy. Це так інноваційно. Подивіться на це взуття. Його виготовлено на 50% із переробленого матеріалу. У ньому можна ходити в похід. Ви можете в ньому плавати”. Але у висновку цього ніколи не станеться — ми фізично не зможемо цього зробити», — говориться в коментарі The Rolling Stone.

Ще одним з негативних аспектів роботи з Каньє зазначили оплату за роботу. Колишні співробітники пояснили, що це постійно ставало проблемою — дехто з них місяцями міг чекати виплати від репера. Вони навіть почали влаштовувати «міністрайки» до тих пір, поки не отримували зароблені кошти.

Про ненормований робочий графік

«Ми не йшли з роботи, якщо не йшов Каньє. Ніхто не хотів, щоби щось пішло не так, поки він був на робочому місці, тому що ваша робота, очевидно, могла бути під загрозою, якщо там, наприклад, буде мега-суперзірка, а принтер не працюватиме», — розповів один з опитуваних працівників.

Не дивлячись на жорсткий графік, Вест постійно змінював свої рішення щодо певних задач та дій. Один зі співробітників з відділу продажів згадав, як у 2016 році зайшов в паризький шоурум Yeezy, а нова колекція Yeezy Season 3 була відсутня, адже Каньє «більше не хоче займатися масовим виробництвом».

Прототипи одягу, над якими працювали кілька місяців, могли не вийти, а на розробку взуття витрачали до двох років. Це ж стосується й офісних приміщень: після створення розкішного офісу в Калабасасі двоє співробітників Yeezy розповіли, що Вест загорівся ідеєю створити нову штаб-квартиру в Чикаго. Після цього очікувалося, що співробітники негайно почнуть працювати над створенням нової локації.

Студія Yeezy, Калабасас

Про безпідставні звільнення

Раптові звільнення, як стверджують джерела The Rolling Stone, були в Yeezy нормою.

За кілька тижнів до того, як Вест збирався показати свою дебютну колекцію Yeezy, він був у студії з командою дизайнерів. І, як робив майже завжди, він поставив власну музику.

Один зі співробітників запропонував йому поставити «щось інше» і Каньє запитав, що саме. У відповідь хлопець, який слухав переважно панк та рок, вирішив «згадати щось із репу» та запропонував послухати Дрейка (Каньє протягом років називав його одним зі своїх головних ворогів. — Прим. DTF Magazine).

«Це була велика помилка — наступного дня мене звільнили», — пояснив колишній працівник Yeezy.

Про натхнення нацистами та скінхедами

В коментарі The Rolling Stone ще один колишній працівник команди Веста розповів, що під час роботи над цьогорічним показом YZY SZN 9 на Паризькому тижні моди Каньє мимохідь зауважив, що «скінхеди та нацисти були його найбільшим натхненням».

Один зі старших керівників, який працював в adidas та Yeezy, додав, що такі коментарі вони чули від Веста і раніше. В нещодавніх публікаціях CNN і NBC стверджується, що співробітники Yeezy також стали свідками того, як Вест вихваляв Гітлера та вживав антисемітські висловлювання. Принаймні двоє співробітників нібито отримали компенсації від Веста у зв’язку з ситуацією.

Ще двоє співробітників Yeezy розповідають Rolling Stone про обговорення, які передували суперечливим футболкам White Lives Matter, представленим на YZY SZN 9. Першочергово, перед від’їздом до Парижа, робоча ідея нових футболок полягала в принті з написом, який би стосувався певної раси, щось на кшталт «Ми нігерські».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @dondatimes

Про розірвання контрактів з Gap та adidas

У вересні Каньє Вест достроково розірвав контракт з Gap, який мав завершитись у 2030 році, а в жовтні adidas припинив дев’ятирічну співпрацю з репером через його антисемітські висловлювання.

Два співробітники лінії Yeezy Gap розповіли виданню, що після розірвання контракту з Gap Вест вимагав у співробітників терміново зібрати свої речі з офісу, в якому вони перебували, щоб того ж дня переїхати в інше приміщення.

«[Команда Веста] замовила вантажівку для переїзду, і все було доставлено на місце в район Арт Дистрикт [Лос-Анджелес], — згадує один зі співробітників. — Все, всі швейні машини, всі предмети інтер’єру, всі тканини, абсолютно все. Ми переїхали і на новій локації йому не сподобалося. Тоді ми знову переїхали…».

Розповідаючи про ситуацію для The Rolling Stone, колишній працівник додав, що під час раптового переїзду вони втратили тканини, а команда Gap заблокувала жорсткий диск з усіма патернами, які вони розробляли раніше.

Співробітники Yeezy, які раніше працювали з Вестом, сумніваються, що репер зможе підтримувати роботу свого бренду на тому ж рівні без великих корпорацій чи відновити свій особистий імідж після шкоди, завданої його антисемітськими висловлюваннями.

Один зі старших членів команди adidas Yeezy сказав: «Ніщо не зрівняється з кількістю хаосу, кількістю стресу та хвилювання, через які ви проходите, працюючи на Yeezy».

Улітку Каньє Вест повернувся з характерними йому серіями постів в Інстаграмі. Все почалось з відкритого конфлікту репера з керівництвом брендів adidas та Gap. Через декілька днів Gap оголосили про дострокове розірвання контракту з репером, який мав завершитись у 2030 році.

Наступного разу конфлікт навколо Веста розгорівся після його «секретного показу» YZY SZN 9 на Паризькому тижні моди. Каньє вийшов на публіку у футболці з портретом Папи Римського Івана Павла II та написом White Lives Matter, що стала відсилкою на символ руху за права темношкірих Black Lives Matter.

Згодом в серії Інстаграм-постів Вест назвав Black Lives Matter — шахрайством, та запостив декілька публікацій, присвячених антисемітській конспірологічній теорії про те, що таємна група єврейського народу планує контролювати світові медіа, уряди та банкові системи. 7 жовтня команда Meta заблокувала акаунт репера. Наступного дня Каньє заблокували і в Твіттері через серію антисемітських постів.

Крім того, через день після показу YZY SZN 9 репер розкритикував одну з колумністок Vogue, якій не сподобалась нова колекція, а також заявив, що голова конгломерату LVMH Бернар Арно «вбив його найкращого друга Вірджила Абло» та назвав бізнесмена своїм новим ворогом.

Після цього з Вестом відмовились працювати не лише бренди Gap, Balenciaga та adidas, а й редакція американського Vogue на чолі з Анною Вінтур та агенство талантів, що займалось просуванням репера. Більшість музикантів, дизайнерів, моделей та інфлюенсерів, а також великих видань, серед яких Variety, закликали «відмінити» репера за антисемітизм та розпалювання ненависті.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis