Демна — про власну фешн-місію, проблеми з самооцінкою та травматичний досвід

В жовтні лайфстайл-додаток The New York Times — T Magazine, випустив новий номер The Greats з профайлами чотирьох героїв: дизайнера Демни Гвасалії, скульпторки Лінди Бенгліс, виконавця Anderson.Paak та акторки Мішель Вільямс. DTF Magazine зібрав та переклав ключові цитати з інтерв’ю Демни

Про що розповіли в профайлі

Історія Демни як «грузинського біженця, аутсайдера з синдромом самозванця та гея з проблемами прийняття власного тіла» починається з розповіді про звану вечерю, що відбулася після показу його другої кутюрної колекції для Balenciaga. Колекцію показали в липні 2022 року у бутику Balenciaga на авеню Георга V — саме тут Крістобаль відкрив свій перший кутюрний шоурум у 1937 році.

«Щоб пом’якшити свою інколи серйозну соціальну тривогу під час таких подій, Демна завжди оточує себе колом довірених осіб — включно з його чоловіком, музикантом Лоїка Гомеса, відомим під псевдонімом BFRND, з яким дизайнер познайомився онлайн у 2016 році та одружився наступного року», — пишуть в T Magazine.

В профайлі також розповіли про дитинство Демни, про війну в Грузії, яка застала його сім’ю в курортному Сухумі, коли дизайнеру було 11 років. Гвасалії спочатку ховалися в підвалі, а майбутній дизайнер грав музику, щоб заглушити звук снарядів. Згодом вони евакуювалися до родичів в Тбілісі. Через брак грошей Демні довелося носити великі за розміром хендмейд-речі, рукави яких покривали навіть пальці — цей оверсайз-мотив пізніше він використає у своїх дизайнах.

В T Magazine розповіли як «спритно Демна працює з архівами Balenciaga, поєднуючи кодекси дому моди з принципами стритвеару, створюючи високу моду не лише з атласу та оксамиту, але й із нейлону та джинсової тканини». Також згадали про колаборації, які стали символами окремих культурних моментів: мініепізод «Сімпсонів» та відеогру Epic Games«Afterworld: The Age of Tomorrow», де герої одягнені в луки Balenciaga.

Сам Демна порівняв досвід перебування в Balenciaga з тим, як Ісус ніс свій хрест: «Спадок дивовижний, але одночасно з цим дуже важкий».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Balenciaga by Demna (@demnagram)

Демна — про  неприйняття себе та перше кохання

— Мені завжди було неприємно дивитися на себе в дзеркало.

Зростаючи в країні, де я не міг сказати, що я гей, я завжди намагався виглядати таким жорстким хлопцем, який міг би вижити в районах, де я жив. Але я не відчував цього всередині.

[Перший чоловік, в якого закохався] навчив мене любити його. Але, на жаль, не навчив любити себе. Я не можу повернутися до Грузії, тому що люди погрожували вбити мене, якщо я повернуся. … Мій рідний дядько — один із них.

Про війну в Україні та Грузії

— Війна в Україні викликала біль минулої травми, який я ношу в собі з 1993 року, коли те саме сталося в моїй рідній країні і я назавжди став біженцем. Назавжди, бо це те, що залишається в тобі. Страх, розпач, усвідомлення того, що ти нікому не потрібний. Ось чому мода ніколи не мала для мене значення. Мені подобається цим займатися, але, якщо чесно, мені байдуже. Я бачив речі, після яких мода здається неважливою.

Про ідею Vetements і футболку DHL

— Коли я заснував Vetements, я був дуже розчарований цією індустрією. Я не міг оплатити свої рахунки, але мені було байдуже. Я просто хотів робити одяг.

Я щодня бачив цих хлопців, які доставляють посилки до нашого офісу, а потім нам доводилося оплачувати рахунки DHL, що для нас було дуже обтяжливо. Це так наочно було у моєму повсякденному професійному житті. І це те, що я часто роблю. Я беру щось і створюю з цього щось.

Про вихід із Vetements

— Мені довелося навчитися відпускати. Це вже не моя історія.

Про люксовий сегмент індустрії моди 

— Мені не подобається, що розкіш завжди має на меті повідомити про ваше багатство. Я хотів би носити сумку, що не робить мене схожим на рідкісну буржуазну лярву, яка може собі це дозволити.

Я вперше полетів бізнес-класом через пальто зі шкіри крокодила (тоді Демна працював дизайнером у Louis Vuitton та кілька сезонів поспіль робив верхній одяг — Прим. DTF Magazine). Його не можна було скласти, тому пальто мало власний квиток.

Про грубі силуети та брудне взуття

— Це просто брудне взуття. Якщо ви хочете, щоб це було моє взуття, воно повинно виглядати так, ніби хтось щойно викопав його [із землі].

Грубість деяких силуетів та настрій моїх колекцій висловлюють багато з того, через що я пройшов. Легше показати біль чи радість через мої роботи, ніж сказати про це вголос.

Про власну фешн-місію

— Я поставив перед собою місію в моді — я хочу змусити її рухатися вперед, ставлячи під сумнів, ніколи не бувши задоволеним та кидаючи виклик статус-кво і тому, що за правилами ми повинні були робити останні сто років.

В липні Демна Гвасалія став амбасадором української фандрейзингової платформи UNITED24 за напрямом «Відбудова України». UNITED24 — ініціатива президента України Володимира Зеленського для збору коштів на підтримку та відновлення України.

В серпні Володимир Зеленський відзначив дизайнера державною нагородою «За заслуги» ІІІ ступеня. Орденом нагороджуються іноземні державні, політичні, та громадські діячі, а також артисти, музиканти, актори, науковці та журналісти, які виступають на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також популяризують Україну у світі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis