«Warface Project»: перша виставка фотографа Віталія Юрасова про війну та її наслідки

15 жовтня у просторі MacPaw Space відкриють першу авторську виставку київського фотографа Віталія Юрасова. Останні півтора року автор займався документуванням війни, і тепер представляє деякі з найкращих фото для підтримки ЗСУ

За словами фотографа, під час поїздок на фронт та Україною він зафіксував на фото важливі моменти та людей. Загалом на виставці покажуть 58 робіт: «Нуль, окопи, обміни полонених, закриті операції спецпідрозділів, фахівці, смерть, радість, мужність, братерство — все це я бачив, пропускав крізь себе і намагався закарбувати для історії за допомогою фотографії».

«Ці фото мають зовсім інший вигляд, коли ти їх друкуєш. Це саме те, що я бачив, коли знімав. Мені не хотілося, щоб люди думали, що це все контент. Це не контент. Це — фотографія. Документальна фотографія», — пояснює Юрасов у коментарі DTF Magazine, чому вирішив зробити виставку. 

У межах Warface Project також представлять фото з підписами президента Володимира Зеленського, головнокомандувача Валерія Залужного, начальника ГУР Кирила Буданова та голови СБУ Василя Малюка. Ці роботи розіграють на аукціоні. «Фото були зроблені, підписані лише з однією метою — продати їх на аукціоні, зібрати гроші та відправити їх військам, підрозділам, до яких я їздив увесь цей час. Я хочу їм віддячити», — пояснює фотограф.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Yurasov Vitalii (@yurasov.pro)

Побачити Warface Project можна до 20 жовтня. Вхід — довільний донат від 250 гривень, який партнер виставки MacPaw Foundation обіцяє спрямувати на допомогу Збройним Силам.

У майбутньому планується проведення виставки в інших містах України та за кордоном, проте конкретних дат Віталій поки не називає, пояснюючи це складністю підготовки та іншими пріоритетами: «Поки я готував цю виставку, я майже півтора місяці сидів у Києві, тільки «вискакуючи» кудись на фронт. Під час війни військовий фотограф повинен знімати фронт, a не сидіти готувати виставки. Ну, мені так здається. Вона і так зайняла забагато часу та сил і відволікала від дійсно важливих справ».

Віталій Юрасов — київський незалежний фотограф. Знімав для Nike, Samsung, PUMA, BMW, Off-White, а також локальних брендів. Співпрацював з Олександром Усиком. Після початку повномасштабного вторгнення Віталій змінив напрям діяльності та почав документувати війну.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis