Який бренд кросівок став найпопулярнішим у світі

Аналітична компанія Statista опублікувала новий звіт, в якому вибудувала рейтинг найпопулярніших брендів кросівок. Так список очолив Nike, який займає 18% від проаналізованого ринку 2022 року 

Statista вивчали ринок універсальних брендів, які випускають не лише «суто функціональне спортивне взуття», наприклад кросівки для бігу, футболу чи тенісу, а й лайфстайл-моделі. Наразі він складає 65% від загального ринку кросівок та оцінюється в 75 млрд доларів — до 2028 року очікується, що річний обсяг продажів зросте майже до 100 млрд доларів.

Слідом за Nike, який лідирує у рейтингу, йде його суббренд Jordan — він займає 11% проаналізованого ринку. Далі в списку: adidas з 9%, Skechers та Vans займають, які займають по 7% частки ринку кожна, а також Moonstar з 5%. Закривають рейтинг Converse і New Balance — вони мають по 4% ринку.

«Останнє десятиліття стало трансформаційним у контексті сприйняття кросівок — вони вийшли за межі свого утилітарного походження та стали символом самовияву та прояву ідентичності в моді. Зараз це широко відомо як снікер-культура, — пишуть в Statista. — Феномен кросівок знайшов своє місце в хіп-хопі та попкультурі. Кросівки, які колись вважалися недоречними в офіційному чи певному професійному середовищі, вийшли за межі спортзалів та вулиць і потрапили до офісів та зал засідань».

В лютому аналітики Neon Money Club підрахували, скільки бренд Jordan заробив для Nike за останні п’ять років: продаж товарів під брендом Jordan приніс Nike 19 мільярдів доларів.

За підрахунками аналітиків, Jordan заробляє приблизно 3 мільйони доларів за п’ять годин.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis