Який вигляд має присвячена Карлу Лагерфельду виставка у музеї мистецтва Метрополітен

5 травня у музеї мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку відкриють виставку Karl Lagerfeld: A Line of Beauty («Карл Лагерфельд: Лінія краси»), присвячену творчості німецького дизайнера Карла Лагерфельда. Експозиція представить усю карʼєру модельєра — з 1950-х до останньої колекції, яку він випустив у 2019 році. Глядачі побачать доробок Лагерфельда, який він встиг створити для Chanel, Fendi, Lagerfeld, Chloé, Balmain та Patou, де він починав свою карʼєру

Karl Lagerfeld: A Line of Beauty досліджуватиме вплив Лагерфельда на моду — «як на саму індустрію, так і на те, як ми вдягаємося сьогодні». На виставці представлять понад 200 екземплярів, зокрема скетчі дизайнера та його особисті речі. 

Шоу поділять на тематичні секції: наприклад «Чоловічу та жіночі лінії», «Романтичну та мілітаристичну» тощо, щоб «підкреслити дуальність та багатошаровість бачення Лагерфельда». 

Доповнять виставку інтерв’ю однією зі швачок дому моди Chanel, з якою дизайнер мав найближчі стосунки. А також звуком його ручки, «яка ніколи не лежала без діла». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Metropolitan Museum of Art (@metmuseum)

Останню залу виставки назвали «Сатиричною лінією», розмістивши там особисті речі дизайнера, який «ненавидів ретроспективи та трибʼюти, і був, за словами близьких йому людей, страшенно дотепним».

Виставка також отримала свій плейлист. Його створив Мішель Гобер, паризький звукорежисер та музичний продюсер, який працював з багатьма домами моди, у тому числі й з Лагерфельдом для Chanel.

Karl Lagerfeld: A Line of Beauty триватиме до 16 липня.

Стримінг Disney+ працює над мінісеріалом Kaiser Karl («Кайзер Карл»). Роль Лагерфельд виконає німецьккий актор Даніель Брюль («Безславні виродки», «На західному фронті без змін»)

Сюжет заснований на однойменні біографії письменниці Рафаель Бакке. Події серіалу розгортатимуться у 1972 році та розкажуть про прагнення Лагерфельда стати наступником дому моди Chanel.

Проєкт також дослідить відносини модельєра з його партнером Жаком де Башером та суперництво модельєра з П’єром Берже, одним із засновників Saint Laurent та другом Іва Сен-Лорана.

«Серіал покаже унікальний момент трансформації французької індустрії моди 1970-х, уособленням якої став Карл Лагерфельд — ікона, що пройшла крізь безліч метаморфоз», — розповіла віцепрезидентка The Walt Disney Company Полін Довен, анонсуючи проєкт в серпні 2021 року.

Сценарій драми написали Ісауре Пізані-Феррі («Вампіри»), Дженніфер Хав («Загадкові вбивства Агати Крісті») та Рафаель Бакке. Режисером першої, другої та шостої серії виступить француз Жером Салле («Одіссея», «Ларго Вінч»), а інші три епізоди зніматиме режисерка та кінопродюсер Одрі Еструго («Рецидивістки», Suprêmes).

Знімання серіалу вже проходять у Франції, Монако та Італії. Коли відбудеться прем’єра поки невідомо.

Карл Лагерфельд — німецький модельєр і колишній креативний директор Chanel та Fendi.

У 1952 році він переїхав до Парижа, де навчався при Синдикаті високої моди. З 1963 року працював з брендами Chloe, Krizia, Charles Jourdan та Fendi. Заснував власний бренд і з другої половини 1980-х років знімав рекламні кампанії для Chanel, Fendi та Karl Lagerfeld.

Лагерфельд не був одружений і не мав дітей. Його єдиним партнером був Жак де Башер, з яким він познайомився 1971 року. У 1983 році Башер пішов від Лагерфельда до французького модельєра Іва Сен-Лорана.

Карл Лагерфельд помер у 2019 році у віці 85 років.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis