KyivMusicFilm випустить фільм про культуру турецьких мігрантів у Німеччині

11 травня в український прокат вийде документальний фільм «Любов, дойчмарки та смерть» (Love, Deutchmarks and Death) Джема Кая. Це кіноесе про турецьку субкультуру в Західній Німеччині, яка виникла через хвилю міграції у 1960-х

Стрічка починається зі згадки Німецько-турецької угоди про наймання персоналу, підписаної у 1961 році. Західна Німеччина рекрутувала багатьох робітників з Анатолії та інших частин країни, щоб заповнити нестачу робочої сили в певних секторах економіки, але більшість з турків були некваліфікованими робітниками. Їхня туга та ностальгія за Туреччиною вилилась у жваву субкультуру з власною незалежною музичною сценою. Турецькі емігранти виконували як естрадно-популярні балади, так і соціальний реп, який боровся з дискримінацією.

Прем’єра фільму відбулася у програмі «Панорама» Берлінського міжнародного кінофестивалю, де отримала приз глядацьких симпатій. 

«Документальний фільм Каї є хорошим та інформативним доробком, який значною мірою базується на фактах і прямих свідченнях», — написав кінокритик видання Cineuropa Давиде Аббатесціанні.

  Ознайомитись з розкладом показів у Києві та придбати квитки можна на сайті.

KyivMusicFilm також випустив класичну українську комедію «Пропала Грамота» Бориса Івченка. Це вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя про козака Василя, який мусить доставити грамоту цариці у Санкт-Петербург.

Це також й один з фільмів, який згадується в подкасті DTF Magazine про феномен українського поетичного кіно. Послухати повний випуск можна тут

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis