Олександр Ткаченко заявив про необхідність регулювання телеграму

В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» міністр культури та інформаційної політики розповів про необхідність врегулювати питання щодо телеграму на державному рівні. Однак зазначив, що це лише запрошення до діалогу, і мова не йде про заборону

Ткаченко зауважив: попри те, що в цій соцмережі швидко розповсюджується інформація, зокрема й для людей на тимчасово окупованих територіях, є ряд запитань до телеграм-каналів. Наприклад, за словами політика, вони збирають кошти, але невідомо чи платять податки.

«Також є питання прозорості, власності, співпраці з суспільством і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається» — додав він.

Серед інших мінусів соцмережі міністр назвав анонімні телеграм-канали, «величезну кількість російських активностей» та відсутність зворотного зв’язку.

«Телеграм створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон “Про медіа”, відкриті, відомі їх власники, є певна звітність тощо, — пояснив міністр. — Тому телеграм  — це питання, яке потребує реально експертного обговорення».

У грудні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон «Про медіа». У розборі закону від Інституту масової інформації говориться, що  документ чітко не визначає, хто саме підпадає під категорію онлайн-медіа. Фінальні критерії для визначення встановлюватиме орган, що регулюватиме дотримання положень закону, — Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. Докладніше про закон ми розповідали тут.

Крім того, Ткаченко сказав в інтерв’ю, що телеграм не йде на контакт.

«Їм це не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання. Їм це не цікаво, вони існують у своїй бульбашці, — розповів міністр. — Користуючись нагодою запрошуємо їх до діалогу».

Відсутність комунікації з телеграмом також викликає багато запитань і сумнівів. Через це, за словами Ткаченка, «переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто».

Також «Інтерфакс-Україна» запитали думку міністра щодо «тенденції заборони використання тіктока у державних установах у західних країнах» (докладніше про це ми писали тут).

«Я в себе тікток поставив колись до війни на два дні й потім зрозумів, що не моє, і не тому, що там не цікаво, а тому, що це зовсім інший контент. Це не телеграм-канали, це не інші соціальні мережі, — розповів міністр. — Потрібно вивчити питання, чому власне пішла така тенденція стосовно заборони використання тікток у державних установах».

Це — не перша заява від посадовців щодо регулювання телеграму.

Наприкінці березня 2023 року речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що телеграм-канали, які публікують конкретний рух російських ракет та шахедів, «потребують особливого контролю».

«Найближчим часом буде вжито серйозні рішення, можливо, будуть відкриті навіть кримінальні справи, тому що деякі телеграм-канали в режимі реального часу подають інформацію про рух БПЛА чи ракет», — сказав він.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis