З Алека Болдвіна зняли обвинувачення у ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчинс

Адвокати Алека Болдвіна повідомили, що з актора наразі зняли обвинувачення у ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчинс, пише Deadline. Це сталося 22 жовтня 2021 року на зйомках вестерну «Іржа», коли Болдвін випадково застрелив Гатчинс та поранив режисера Джоела Соуза. Також очікується, що звинувачення знімуть і з Ханна Гутьєррес-Рід, яка відповідала за зброю на знімальному майданчику «Іржі». Їй висунули такі ж обвинувачення, як і Болдвіну

Утім, і прокурори й адвокати Болдвіна та Гутьєррес-Рід зазначили, що розслідування «фактів та обставин вбивства Галин Гатчинс продовжиться».

«Протягом останніх кількох днів і під час підготовки до попереднього слухання 3 травня 2023 року було виявлено нові факти, які вимагають подальшого розслідування та судово-медичного аналізу у справі проти Олександра Алека Рей Болдвіна, III. Отже, ми не можемо продовжувати в умовах поточних часових обмежень і на основі фактів і доказів, які нам вже передали. Тому наразі ми відхилимо обвинувачення в ненавмисному вбивстві проти пана Болдуіна для проведення подальшого розслідування. Це рішення не звільняє містера Болдвіна від кримінальної відповідальності, і звинувачення можуть бути повторно висунуті», — йдеться у заяві прокурорів Карі Морріссі та Джейсона Льюїса.

Але зйомки «Іржі» поновляться вже цього тижня. Тепер вони відбуватимуться у штаті Монтана, замість Нью-Мексико.

Операторкою фільму стане Б’янка Клайн, яка «завершить бачення Галини для фільму», а зарплатню передасть на благодійність.

До зйомок повернеться режисер Джоел Соуз, який також зазнав поранень під час інциденту на знімальному майданчику. А чоловік загиблої операторки Метью Гатчинс стане виконавчим продюсером фільму.

Юристи продюсерської компанії Rust Movie Productions наголосили, що на знімальному майданчику заборонено використання будь-яких видів робочої зброї та боєприпасів. Сцену, під час зйомок якої загинула Галина Гатчинс, перепишуть.

Що трапилося

22 жовтня 2021 року на зйомках вестерну «Іржа» (Rust) у штаті Нью-Мексико актор Алек Болдвін випадково застрелив оператора Галину Гатчинс й поранив режисера Джоела Соуза.

За інформацією Variety, револьвер, з якого стріляв актор, мав лише один бойовий патрон.

Deadline уточнює, що раніше члени знімальної команди «Іржі» неодноразово нарікали на незадовільні заходи безпеки на знімальному майданчику. Наприклад, зброя, яку використовував Болдвін, двічі давала осічку.

Також члени знімальної групи вказували на недотримання правил боротьби з COVID-19. Семеро з них звільнилися за кілька годин до події через затримку виплат гонорарів та відмову поселити їх у готелях, попри те, що цей пункт був зазначений у контракті. У відповідь компанія Rust Productions, що займалася виробництвом фільму, найняла чотирьох нових людей і пригрозила скаргою в поліцію на тих, хто звільнився.

У відповідь на запит Deadline Rust Productions заявила, що не знала про проблеми безпеки.

«Безпека акторів та знімальної групи — пріоритет Rust Productions і всіх, хто пов’язаний з компанією. Попри те, що нам не було відомо про жодні офіційні скарги на проблеми з безпекою зброї та іншого реквізиту на знімальному майданчику, ми проведемо внутрішню перевірку та зупинимо зйомки. Ми продовжимо співпрацювати з владою міста Санта Фе у їхньому розслідуванні та запропонуємо акторам та знімальній групі послуги психотерапевтів у цей трагічний час», — йшлося у заяві компанії, яку вона випустила після трагедії.

Попередньо поліція встановила, що Ханна Гутьєррес-Рід, яка відповідала за зброю, виклала на візок на знімальному майданчику три пістолети. Помічник режисера Дейв Холлз взяв один із них, не знаючи, що в ньому бойові набої, і передав Болдвіну.

Актор також заявив, що шокований тим, що відбулося, а також підтримує зв’язок з сімʼєю загиблої операторки.

Незабаром після загибелі Гатчинс 214 голлівудських операторів на чолі з президентом Американської спілки кінематографістів закликали до заборони використання справжньої вогнепальної зброї на знімальних майданчиках.

У серпні 2022 року слідчі Федерального бюро розслідувань встановили, що револьвер 45 калібру F.lli Pietta, з якого Болдвін випадково застрелив операторку, вимагає повного натискання на курок для пострілу. Це суперечило показанням актора, який стверджував, що «не натискав на курок, а зброя вистрілила випадково».

У грудні 2021 року Болдвін розповів слідству, що вважав, що револьвер заряджений холостими патронами, а також, що не натискав на курок й постріл стався випадково.

Експеримент ФБР довів, що це неможливо: навіть при зведенні курка, частковому його натисканні або ударі по ньому пусковий механізм не спрацював би, й це стосується усіх револьверів цього типу. Щоб вистрілити з F.lli Pietta 45 калібру треба повністю натиснути на курок.

Тоді слідство зайнялося перевіркою особисте листування та телефонні розмови Болдвіна.

У січні 2023 Болдвіну та Гутьєррес-Рід висунули по два обвинувачення у справі загибелі Галини Гатчинс. Перше — у вбивстві четвертого ступеня (неумисне), друге — посилена відповідальність за застосування вогнепальної зброї.

У лютому 2023 з актора зняли обвинувачення за пунктом посиленої відповідальності за застосування вогнепальної зброї. Адвокати Болдвіна стверджували, що окружний прокурор округу Санта-Фе неправильно виніс вирок за справою. За словами захисту, проти актора використали нову версію закону штату Нью-Мексико про вогнепальну зброю, яку прийняли через кілька місяців після смертельного інциденту в жовтні 2021 року.

В офіційній заяві Хізер Брюер, прессекретарка окружного прокурора Санта-Фе, зазначила, що прокуратура відмовилася від частини звинувачень, щоб «уникнути подальшого відволікання уваги від судової справи зі сторони Болдвіна та його адвокатів».

«У прокуратури в пріоритеті стоїть забезпечення правосуддя, а не оплачуваних годин для адвокатів», — пояснила Брюер.

Змінені пункти звинувачення стосувалися і Ханни Гутьєррес-Рід.

Галина Гатчинс (у дівоцтві Андросович) народилася в Україні, закінчила факультет міжнародної журналістики Київського університету імені Т.Г. Шевченко. На початку 2010-х переїхала до Лос-Анджелеса, де працювала освітлювачкою й асистенткою продюсера.

У 2015 закінчила кіношколу Американського кіноінституту й стала операторкою. Працювала на зйомках фільмів «Дорогенька» (2019), «Заклятий ворог» (2020), «Загублена куля» (2020).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis