Zaha Hadid Architects розробило архітектурний проєкт в Одесі для міжнародної виставки Експо-2030

Британське архітектурно бюро Zaha Hadid Architects створило генеральний план павільйонів для Expo 2030 в Одесі. Місто подало заявку на проведення Всесвітньої виставки у вересні 2022 року — подія має відбутися у квітні-жовтні 2030 року, а її темою назвали «Відродження. Технології. Майбутнє». 

Загальна площа забудови — 80 тисяч квадратних метрів, розташувати павільйони пропонують у полях зрошення біля Хаджибейського лиману. Вартість проєкту оцінюють у 1,3 мільйона євро, розробило його Zaha Hadid Architects безоплатно

Генеральний план забудови, який пропонує британське бюро «орієнтований на спадщину», а також відповідає принципам сталого розвитку. Після завершення виставки усі павільйони демонтують та повторно використовуватимуть — країни-учасниці зможуть або забрати їх з собою, або лишити в Україні, де вони слугуватимуть як медичні заклади, дитсадки, творчі простори тощо.

План Zaha Hadid Architects передбачає пʼять елементів — головний бульвар, який обʼєднуватиме всі частини забудови, площі з національними виставковими залами, які розташують на південь від бульвару. На півдні облаштують екопарк, а логістичні місця для персоналу, учасників та гостей організують в кінці бульвару.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Odesa EXPO-2030 (@expo2030odesa)

Серед кандидатів на проведення Expo 2030 — південнокорейський Пусан, італійський Рим і столиця Саудівської Аравії — Ріяд. Результати відбору оголосять у листопаді 2023 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis