Заклади на Нижньоюрківській об’єднались в спільний проєкт. Що про нього треба знати

Клуби та заклади на Нижньоюрківській, 31 об’єдналися у громадську організацію «Стрічкоткацька Фабрика» та анонсували запуск нового проєкту «На часі», який стартує 25 червня. Його мета — підтримати українських митців, артистів та власні установи, які «зараз знаходяться у скрутному становищі». DTF Magazine поговорив з командою об’єднання та розповідає про новий проєкт

This publication is also available in English

Про проєкт «На часі»

«На часі» — серія денних заходів від команди «Стрічкоткацької фабрики». Івент проводитимуть кожної другої суботи місяця — він охоплюватиме майже всю територію Нижньоюрківської, 31. Перша подія запланована на 25 червня.

В програмі івенту: перформанси, виступи локальних музикантів, маркети, виставки сучасного мистецтва, тату-марафони, а також лекції про музику, психологію та урбаністику.

«Назва ”На часі” виникла як антитеза сталому виразу ”Не на часі”, за яким зручно сховати всі проблеми та негаразди, відкласти їх до більш вдалого моменту. Культура — це жива комунікація, яка відбувається постійно, її не можна зупиняти. ”На часі” — це серія заходів про арт, без пошуків ідеального моменту, адже його не існує. Тут і зараз», — написали організатори проєкту в анонсі. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ⬛️🟥НА ЧАСІ🟥⬛️ (@nachasi_)

Команда вже запустила передпродаж квитків: замість формату фіксованої ціни, охочі потрапити на захід мають зробити донат на рахунок «Стрічкоткацької фабрики», сума якого стартує від 200 гривень. Перші квитки є в обмеженій кількості в 200 штук, а надалі ціна зростатиме. Після офіційного оголошення програми початкова сума внеску складатиме 250 гривень, а квиток на вході коштуватиме 300 гривень.

Всі кошти направлять на підтримку українських митців та безпосередньо простору на Нижньоюрківській, 31.

Про ідею нового проєкту

В коментарі DTF Magazine Андрій Савіних та Андрій Сігунцов з команди ГО «Стрічкоткацька фабрика» розповіли, що після початку повномасштабної війни 24 лютого частина команди Нижньоюрківської залишилась в Києві та почала волонтерити, завдяки чому «виникла невимушена атмосфера солідарності, поваги та якісної взаємодії». 

На території арт-простору створили два гуманітарні склади Art Save Life і «Подоляночка», команда клубу Closer взялась за виготовлення протитанкових їжаків та шипів, співзасновник клубу Closer Сергій Вел займався пошуками та купівлею транспорту для ЗСУ та продуктів харчування для волонтерського центру, команда клубу Otel’ організувала на території склад та виготовляла «Коктейлі Молотова», а працівники Savage Food готували їжу для територіальної оборони Києва. 

«Коли життя в Києві певною мірою нормалізувалось, стало зрозуміло —  зараз час змін. Треба змінювати моделі звичної діяльності, підтримувати один одного та залучати до підтримки захисників України всі можливі організаційні й комунікаційні ресурси», — пояснили Савіних та Сігунцов. 

 Ще 14 травня на Нижньоюрківській, 31 провели благодійний одноденний фестиваль «Мистецтво-зброя» з виступами музикантів, виставкою художніх робіт, театральними постановками та тату-сесіями. За словами Савіних та Сігунцова, захід «наочно показав, що люди потребують сучасної актуальної культури, що нічого не зупинилось, а тільки набирає обертів, а мистецтво справді може бути зброєю проти невігластва та російської агресії». 

 «Звісно, мистецтво не може запобігти війнам чи покласти їм кінець, але воно має потенціал залучати людей, звертатися до них так, як не здатен ніякий інший медіум», — додали вони.

Що буде в програмі першого івенту 25 червня

25 червня територію Нижньоюрківської, 31 поділять на п’ять музичних сцен, на яких виступатимуть локальні артисти. Зона Black Metal розташується на в клубі Otel’, на локації Dvir гратимуть хіп-хоп та меш-ап музиканти, на території «Лада Сад» — ембіент, noise-виступи пройдуть у Wild Stone, а діджейські сети — на Лісовому причалі. 

Серед запрошених музикантів: Maryana Klochko, Rustam, Kiss Alah, Pledov, Emil Asad, Lazy Jesus, Lostlojic, jockii druce, Vvanya Samokrutkin, Ghost Cities, Гривні та Emergency Loop.

Новий епізод DTF Magazine Mix від Maryana Klochko:

Крім того, у програмі першого «На часі» заплановані виставка сучасного мистецтва з роботами українських митців Діани Азуз, Аліни Клейтман, Antigonna, Микити Кадана, Романа Михайлова, Андрія Чепурко, Siguntsov та Gorlivka_95, а також візуальні перформанси, тату-марафон та серія лекцій.

Також пройде маркет, де можна буде придбати музичні платівки, художні роботи чи дизайни українських музикантів та митців.

Про створення громадської організації «Стрічкоткацька Фабрика»

Команда зібрала майже усі заклади арт-простору на Нижньоюрківській, 31 в «єдиний юридичний організм».

Як Нижньоюрківська стала одним із центрів нічного життя Києва

«Це мало статися раніше, але чомусь надумалось тільки тепер, — розповідають Савіних та Сігунцов. — Після всіх обмежень, які з’явилися ще за часів пандемії, та нових, пов’язаних з воєнним станом, питання закриття базових потреб для закладів фабрики стало нагальним, не говорячи вже про якийсь розвиток. Ми вирішили створити об’єднання за принципом ОСББ для спільного управління загальним майном та розвитку фабрики як творчого кластеру, хоча на території є і виробництво взуття та меблів, спортивний зал, стрічкоткацький цех і навіть виробництво роботів, про які невідомо широкому загалу». 

За словами команди, ініціативу підтримали майже всі орендатори території.

Головою «Стрічкоткацької фабрики» обрали Сергія Вела — співорганізатора проєктів клубу Closer, фестивалів Strichka та Brave Factory. За їх словами. Секретарем організації став ініціатор створення ГО та власник студії звукозапису Uncovered Андрій Савіних, а штатним юристом — Єлизавета Меркулова з Grey Cat. 

До складу організації також доєдналися Павло Дергачов (Otel), Діма Ісаєнко (20ft Radio), Александр Капуста (Mezanin), Юлія Гаврилова (Кіномайстерня Юга), Діма Ромас (Loftт31), Володимир Корольов (Shoom), Ольга Бездворна (Savage Food) та Сергій Нікітін (PlusPlus), а також Андрій Сігунцов — куратор музею сучасного мистецтва Одеси. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis