Показуємо 10 арт-сноубордів від українських художників для нашого благодійного проєкту

Команди фестивалів Double Triple, don’t Take Fake та українського бренду сноубордів Holy Wood Boards об’єднались для спільного благодійного арт-проєкту. Це онлайн-аукціон, на якому продали 10 сноубордів з роботами українських художників та ілюстраторів. Всі виручені кошти спрямують на підтримку програми з психологічної реабілітації українських військових. DTF Magazine розповідає докладніше про аукціон та як до нього долучитись

В Double Triple, don’t Take Fake та Holy Wood Boards пояснюють, що за допомогою проєкту хочуть привернути увагу до питання психологічної реабілітації військових — «одного з напрямків, який потребує уваги та комплексного підходу вже зараз» та зібрати кошти для реалізації відповідної програми.

«Психологічна реабілітація — це не проблема кожного окремого військового, це те, що стосується кожного з нас, — пояснюють організатори. — Громадянське суспільство не може залишити військових сам на сам після пережитого на фронті, після втрат побратимів, після отриманих поранень».

Аукціон відбувався в онлайн-форматі в Інстаграмі Double Triple  з 5 до 11 грудня. Стартова ціна кожної дошки — 200 доларів. Кожен наступний крок міг бути мінімум 25 доларів. 

ХТО З ХУДОЖНИКІВ ДОЛУЧИВСЯ

Holy Wood Boards виготовив 10 сноубордів, а 10 художників, запрошених don’t Take Fake, спеціально для проєкту намалювали на них свої нові роботи. Кожна дошка існує в єдиному екземплярі.

«Формуючи лайн-ап митців, ми прагнули показати різні стилі, досвід та бекграунд. Таким чином нам вдалось зібрати разом графіків, стрит-арт і попарт художників, ілюстраторів, кожен та кожна з яких спеціально для цього проєкту створив нову роботу, використовуючи сноуборди Holy Wood Boards як полотно. Примітно, що частина робіт так чи інакше фіксує наш час та зачіпає тему війни в Україні, відчуття свободи та безпеки, що набули особливо гострого значення», — додає команда don’t Take Fake і Double Triple.


Лот 1. «Вийти за рамки»

Художник — echomateriya

echomateriya — український стрит-арт художник та скульптор, який працює у жанрі наїв-фігуратив. Створює власний світ, наповнений яскравими й неординарними персонажами. Також втілює арт на міських стінах та NFT-платформах.

echomateriya про свою роботу:

«Концепт цього дизайну полягає у схрещуванні двох світів: нашого, фізичного, й уявного — метафізичного. Це візуалізація ідеї переходу персонажа, саме та мить, коли він і там, і тут. Символізує зміни та нові можливості — саме той стан, у якому перебуває Україна та її громадяни. В одному із сенсів — це перехід із минулого у майбутнє».


Лот 2. «Тотем»

Художник — Антон Або

Антон Або — київський графічний дизайнер, ілюстратор, артдиректор та співзасновник бренду M0D44. Викладач із досвідом роботи у сфері моди, візуальних комунікацій та ілюстрації. Член колективу «ОRKA».

Антон про свою роботу:

«Коли я побачив дошку, у мене одразу з’явилася ідея намалювати тотем. По-перше, на це надихнула форма дошки. По-друге, тотем, як оберіг, захищатиме власника дошки»


Лот 3. «Від синього моря до синього неба»

Художник — Артем Прут

Артем Прут закинув офісну роботу понад 10 років тому, щоб повноцінно займатися малюванням. Починав зі стрит-арту, потім перейшов до лоуброу-арту. Першу картину в Артема купили друзі-кіношники за 500 $. Тепер він займається поп-артом та графікою, випрацювавши впізнаваний стиль, у якому особливо виділяються картини інтер’єрів та міські об’єкти, простори та будинки. Автор муралу в Лабораторному провулку та графіті із привидами на вулиці Паньківській у Києві.

Артем про свою роботу:

«Щоб покататися на сноуборді, треба завжди подолати певний шлях до місця, де це можна зробити, а потім далі маєш підійматися вгору, щоб спуститися вниз. Загалом це завжди подорож. Тема пейзажу з дорогою, що відображає шлях, який тебе кудись веде, мені близька за своєю сутністю. Я працюю з нею вже кілька років. Вона підводить мене до різного роду роздумів щодо тих чи інших ситуацій у нашому житті.

Працюючи над цим проєктом, я поставив собі за мету не створення дизайну дошки: мені насамперед хотілося створити певне “вікно”, в яке можна дивитися знизу вгору чи навпаки. Саме це відображає процес катання на сноуборді і водночас ще багато чого».


Лот 4. «Дух»

Художник — Sestry Feldman

Мішель та Ніколь Фельдман — дует стрит-арт художниць. Безліч робіт сестер можна зустріти в центральних районах Києва, а також в Одесі, Дніпрі, Берліні, Барселоні. Фельдман робили вітражі та розписували стіну артцентру Closer до фестивалю Strichka, створювали мурали для Brave! Factory Festival та оформляли «дім культури» Masterskaya. Наразі художниці працюють не лише з полотнами, глиною, а й займаються візуальним дизайном мерчу.

Сестри Фельдман про свою роботу:

«Ми надихалися мультфільмом Хаяо Міядзаки — “Рибка Поньо на кручі”. Він так сильно повертає до дитячого сприйняття, що ми відчули себе дітьми».


Лот 5. «Небажана увага»

Художник — DIMA FATUM

DIMA FATUM — стрит-арт художник та мураліст, який працює у цих жанрах із 2000-х років. Особливість його стилю — сюрреалістичність. Діма також робить ілюстрації та принти для одягу, працює з діджитал-артом.

FATUM про свою роботу:

«Ця робота про те, наскільки важливе розуміння особистих кордонів, похитнувши які, можна запустити ланцюговий механізм, що може призвести до незворотніх наслідків. Важливо розуміти, наскільки крихкий стан особистої власності — фізичної, інтелектуальної та ментальної, та з повагою ставитися до неї».


Лот 6. Untitled

Художник — Дарина Клочко

Дарина Клочко — київська дизайнерка інтерфейсів, додатків та сайтів, а також цифрова ілюстраторка, робила ілюстрації для проєкту War.Stories from Ukraine.

Дарина про свою роботу:

«Ідея для розпису сформувалась із бажання символічно та життєствердно зобразити українські символи, асоціативні образи. Стилістичним референсом стали мозаїки, стінописи та монументальні панно. Палітра бачилася мені яскравою, але природною, досить класичною. Хотілося б, щоб робота була енергійною, але водночас, щоб гарно вписалася майже у будь-який інтер’єр — тут я спиралася на власне відчуття, чи поставила б я його на найвидніше місце в оселі»


Лот 7. «Простори»

Художник — seri/graph studio

Засновниці студії seri/graph, Аня Іваненко та Женя Полосіна, роблять ілюстрації для різних проєктів: книжок, медіа, коміксів та час від часу викладають. seri/graph — принт студія, що робить ручні шовкотрафаретні принти. Також Аня та Женя — співзасновниці фестивалю «ПРИНТ ФЕСТ _/100», присвяченого мистецтву ручного друку в Україні.

seri/graph studio про свою роботу:

«Ця робота — про простір загалом та простори навколо, а також погляд з іншого боку. Якщо уважно подивитися на себе під правильним ракурсом — ми всі дуже великі»


Лот 8. «Діти 90-х»

Художник — Денис Метелін

У 2012 році Денис Метелін захопився стрит-артом та зробив кілька муралів у рідному Криму. В березні 2014 через анексію півострова переїхав до Львова, де через два роки став резидентом локального графіті та стрит-арт об’єднання «Фарбований лис». Основний мотив творчості — «cублімація проблем пострадянського суспільства». Після широкомасштабного вторгнення здебільшого роботи художника — це висловлювання на тему війни. Денис брав участь у групових виставках за кордоном, зокрема й у США, Німеччині, Великобританії і Тайвані.

Денис про свою роботу:

«У роботі над дошкою я використав кольори і теми, які згадуються мені з дитинства. Кольори з тогочасних приставок і перших комп’ютерних ігор, із тогочасної реклами. Волга і гопніки. Це спогади, яких насправді не було. Це спогади про безпечне дитинство».


Лот 9. Untitled

Художник — Олександр Гребенюк

Олександр Гребенюк почав кар’єру у 2004 році як вуличний художник. Він створив два мурали в Києві: Selfmademan на вулиці Олеся Гончара, присвячений журналістам, та Synergetic на тему еволюції, який знищили у 2018 році. Наразі займається графікою, зокрема друкованою, а також живописом та керамікою.

Олександр Гребенюк про свою роботу:

«Малюнок на дошці — це продовження моєї серії напівабстрактних робіт. Вона базується на моїй любові до паперової архітектури та дитячих спогадів про світлокопії інженерних креслень мого діда, який розробляв конструкції прохідницьких комбайнів. Спочатку я бачив цю серію як збірку автоматичних малюнків, які виникають без участі інтелекту, наприклад, під час телефонної розмови чи прослуховування лекції. Але я називаю її напівабстрактною, тому що подекуди залишаю впізнавані образи архітектурних елементів, геометричних символів та використовую класичні принципи побудови композиції. Я вважаю, що ідея балансу і руху в цій роботі добре римується зі сноубордингом».


Лот 10. «Декілька лиць на дерев’яній дошці»

Художник — Олесь Дерега

Олесь Дерега — львівський митець, ілюстратор та графічний дизайнер. Працює з рекламою, музикою, одягом, анімацією та всім, що може бути візуально оформлене. За сім років роботи у дизайні та ілюстрації співпрацював із різними брендами, серед яких Puma, Megogo, Skvot, Viber, Kyra TV, SoftServe, Samsung Ukraine. Також працював над музичними відео для Аліни Паш та гурту ТИСК.

Олесь про свою роботу:

«Ця робота — суміш малюнків із моїх старих скетчбуків того періоду, коли малював я тільки для себе. Інколи варто собі нагадувати, що колись твоя робота була хобі, і не забувати насолоджуватися нею».


КУДИ НАПРАВЛЯТЬ ВТОРГОВАНІ ГРОШІ

100% вторгованих з аукціону коштів команди Double Triple, don’t Take Fake та Holy Wood Boards передадуть громадській організації «Рух змін» для реалізації програми з психологічної та фізіологічної реабілітації військових.

«Повертаючись у мирне життя, майже кожен військовослужбовець потребує психологічної та фізіологічної реабілітації. Відсутність своєчасної кваліфікованої психологічної допомоги може призвести до серйозних негативних наслідків як для самого учасника бойових дій та його рідних, так і для суспільства в цілому», — пояснюють в «Рух змін».

Програма з реабілітації від «Рух змін» — це спеціальний триденний курс, розроблений на базі однієї з київських лікарень. Її реалізацією займатиметься мультидисциплінарна команда фахівців — психологів, психіатрів, масажистів-реабілітологів та юристів.

Курс охопить 100 поранених військовослужбовців. Серед запланованих напрямків роботи спеціалістів: діагностика посттравматичних стресових розладів та інших психічних розладів, індивідуальні консультації та складання плану для подальшого лікування та реабілітації (як фізичної, так і психологічної), тренінг із психологічної допомоги військовослужбовцям для медиків, а також юридична консультація щодо проходження військової служби чи отримання статусу.

Із докладною інформацією про програму, методологію та алгоритм дій можна ознайомитися тут.

Команди Double Triple, don’t Take Fake та Holy Wood Boards додатково розглядають варіант покриття вартості медичних препаратів, призначених військовим спеціалістами. Це питання залежатиме від фінальної суми, вторгованої на аукціоні — про результати аукціону відзвітують на сторінках Double Triple у соціальних мережах.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis