Blur випустили новий альбом. Перший за 8 років

Британський гурт Blur випустив дев’ятий студійний альбом The Ballad of Darren. Це перший лонгплей гурту з моменту релізу The Magic Whip у 2015 році

До нового альбому увійшли 10 треків, включно з The Narcissist та St. Charles Square, які музиканти представили ще напередодні виходу альбому.

Продюсуванням The Ballad of Darren займався Джеймс Форд, також відомий роботою з Arctic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz та Pet Shop Boys.

У рецензії видання The Guardian альбом описують як «сміливий та наповнений ностальгією та меланхолією». На думку журналістів, завдяки поєднанню звичного для Blur гітарного звучання з сучасними варіаціями, гурт «показує, що ще не втратив актуальності».

«Пісні з альбому можна назвати ностальгічними, але в їхніх роздумах про минуле немає рожевого рум’янцю. Натомість вони обирають щось більш реалістичне, припускаючи, що ностальгія — це те, що може тривожити та заважати спати вночі людям 40-ка чи 50-ти років», — пишуть в The Guardian.

Сам Деймон Албарн в інтерв’ю BBC 6 Music зізнався, що почувався «дуже втрачено та сумно», створюючи пісні для альбому The Ballad of Darren. Він працював над релізом під час торішнього туру Gorillaz, тому «відчуття меланхолії пронизує цю музику».

За словами Албарна, в релізі є присвята його померлим друзям: музиканту Боббі Вомаку, барабанщику Тоні Аллену та турменеджеру Blur Крейгу Даффі.

«Це нормально почувати себе втраченим чи сумним. Зазвичай ці емоції викликають паніку, яка, на мою думку, не йде на користь. Іноді, коли ти загубився [в житті], — це може трохи хвилювати. Бо ти знаходишся в тій точці, де можеш відкрити для себе щось нове. Я гадаю, що іноді це допомагає в написанні пісень», — пояснив Деймон.

Британський гурт Blur вважають головними популяризаторами жанру брит-поп. Він заснований у Лондоні в 1989 році музикантами Деймоном Албарном, Гремом Коксоном, Алексом Джеймсом та Дейвом Раунтрі.

Дебютний альбом гурту, Leisure, вийшов у 1991 році. Всього на рахунку музикантів дев’ять лонгплеїв, серед яких Parklife 1994 року, який став найуспішнішою платівкою гурту у Великій Британії, а також The Great Escape (1995), Blur (1997) та  The Magic Whip (2015).

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis