Андрій Лідаговський знімає дебютний фільм. Це частина кіноальманаху про війну в Україні

У Києві почались знімання нової новели кіноальманаху «Війна очима тварин» про війну росії проти України, заснованого на реальних подіях. Четвертий епізод збірки знімає актор Андрій Лідаговський («Мої думки тихі»), для якого стрічка стане режисерським дебютом 

Фільм «У нас все нормально» називають «мінідослідженням життя молодого киянина» та спробою дослідити такі почуття як «провина вцілілого» та «відкладене життя». Лідаговський також виступив сценаристом новели та зіграв в фільмі головну роль.

«Він ніби знаходиться не в найгіршому становищі: не втратив роботу та їде у безпечний закордон. І єдине, через що він проливає сльози — алергія на кота. Чи це нам тільки здається, що з ним все нормально?», — йдеться в описі фільму Лідаговського. 

За словами оператора «У мене все нормально» Олександра Рощина, окрему роль в фільмі отримає Київ, який «стане оповідачем — не просто фоном, а енергією, що впливає на героїв та їхні вчинки».

«Ми знімаємо двома способами: підглядаємо ніби документальною камерою за головними героями, вириваючи їх великі плани, і паралельно показуємо живе місто, дихання якого має відчути глядач, — пояснив оператор фільму Олександр Рощин. — Що ж до тварин, то вони завжди заворожують органічністю, бо не грають, а існують тут і зараз. Тому й цікаво спробувати показати війну навіть не через їх сприйняття, адже вони лише символи, а скоріше у взаємодії з їхньою справжністю». 

Про кіноальманах «Війна очима тварин»

Кіноальманах складається з дев’яти фільмів-новел, заснованих на реальних подіях повномасштабної війни в Україні. Головні герої стрічок — тварини.

За словами авторів «Війни очима тварин», проєктом вони «хочуть показати, крізь які випробування доводиться проходити в Україні не лише людям, а й тваринам» та наголосити на тому, що «екологічні катастрофи ніколи не обмежуються кордонами — це завжди міжнародна проблема».

Автором проєкту виступив український продюсер та засновник кінокомпанії SOTA Cinema Group Олег Кохан.

В межах проєкту вже відзняли три новели: «Кролик або Туди і Звідти» режисера Максима Тузова, «Синочок» Олексія Мамедова та «Корова в Тумані» Юлії Шашкової. Режисером останнього фільму виступить Мирослав Слабошпицький («Плем’я»). Їх представили в лютому 2023 року на Берлінському кінофестивалі.

У травні до проєкту також долучився актор та режисер Шон Пенн — в дев’ятій частині кіноальманаху він зіграє звукорежисера, який випадково стає свідком початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. 

Прем‘єра «Війни очима тварин» запланована навесні 2024 року на одному з міжнародних кінофестивалів. На якому саме — команда поки не розкриває. 

В листопаді об’єднання «Вавилон’13» випустило три нові фільми з циклу «Фортеця Маріуполь» про оборонців міста.

Фільми присвятили покійному бійцю полку «Азов» Данилові «Бродязі» Кириченку, який загинув під час оборони «Азовсталі», а також Валерії «Наві» Суботіній та Олегу «Саймону» Крісенку, які пережили російський полон після виходу з заводу в травні 2022 року. Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis