Український фільм «Памфір» покажуть на Каннському кінофестивалі

19 квітня у Каннах оголосили програму «Двотижневика режисерів» — незалежної секції, яку заснували в 1968 році як альтернативу кінофестивалю. Тоді кінофестиваль закрився в знак солідарності з протестами робітників та студентів, але програма продовжила існувати. Цього року до неї відібрали дебютну драму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», яку покажуть з 17 по 28 травня

This publication is also available in English.

Фільм розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки і засновані на біблійній історії про Авраама. 

Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а головні ролі зіграли Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова («Ніч Леополіса»), Олександр Ярема («Номери»), Римма Зюбіна («Гніздо горлиці») та місцеві мешканці. Сценарій стрічки, який написав Дмитро Сухолиткий-Собчук («Штангіст»), розроблявся у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinеfondation Residence.

Над хореографією боїв у фільмі працював лідер Apache Crew Анатолій Сачивко, який розповідав про свої улюблені фільми в нашому інтерв’ю.

До програми «Двотижневика режисерів» також відібрали й нову стрічку Алекса Ґарленда «Чоловіки» (Men) — горор про жінку Гарпер, яка переживає смерть свого чоловіка, переїхавши у сільську місцевість. З повним списком учасників секції можна ознайомитися тут.

Дмитро Сухолиткий-Собчук — член Української та Європейської кіноакадемій. У своєму матеріалі за 2017 рік ми внесли його фільм «Красна меланка» в список найкращих за останні 5 років. Його короткий метр «Штангіст» здобув головні нагороди на кінофестивалях Premiers plans à Angers, «Молодість», Wiz-Art та у Варшаві. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis