Автори «сатанинських» кросівок Lil Nas X створили найменшу сумку у світі

Нью-йоркський артколектив MSCHF створив «мікроскопічну сумочку» (Microscopic Handbag) — вона менша за крупинку морської солі, пише Hypebeast. Розмір аксесуара становить 657 х 222 х 700 мікронів, це копія моделі OnTheGo від Louis Vuitton, виконана у зеленому флуоресцентному кольорі

За словами головного креативника MSCHF Кевіна Віснера, вони не питали дозволу в Louis Vuitton на використання лого чи дизайну. Водночас вже у червні сумку продаватиме аукціонний дім Joopiter, заснований Фарреллом Вільямсом, призначеним у лютому креативним директором чоловічої лінійки Louis Vuitton.

MSCHF створив сумку, що «підкреслити непрактичності люксових сумок, чиї розміри постійно зменшуються».

«Я вважаю сумку кумедним об’єктом, оскільки вона походить від чогось абсолютно функціонального, а зараз перетворилася фактично на ювелірний виріб», — сказав Віснер.

Він додав, що MSCHF «довести цю тенденцію зменшення до логічного завершення, позбавивши сумки всіх корисних властивостей, не лишивши нічого, крім символу бренду».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MSCHF (@mschf)

У березні 2021 року MSCHF та Lil Nas X випустили лімітований реліз з 666 пар кастомізованих кросівок Nike Air Max 97.

Пару Satan Shoes в чорному кольорі доповнили підвісом с пентаграмою та написом Luke 10:18. Це відсилання до послання з Євангелія від Луки (третя книга Нового Заповіту. — Прим. DTF Magazine). Ціна за пару становила 1018 доларів.

Особливістю кросівок стала червона рідина всередині повітряного балона. До неї додали по краплі крові, взятої у шести членів команди MSCHF.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений dumb (@lilnasx)

Колаборацію представили після релізу кліпу Lil Nas X — Montero (Call Me By Your Name). Відео працює з біблійськими мотивами, Lil Nas X перевтілюється в образи Єви та ангела, а у фіналі спускається на жердині в пекло та танцює для Сатани.

Дроп розпродали за хвилину. У MSCHF лишили собі одну пару, яку розіграли між учасниками спеціальної лотереї.

На наступний день після релізу кросівок Nike подали на артколектив до суду. Компанія заявила, що не давала дозволу чи згоди на випуск Satan shoes. На думку Nike, «така кастомізація може викликати плутанину, створивши неправдиву асоціацію між продуктами MSCHF та Nike». А також, що дроп завдав «значної шкоди репутації Nike, зокрема серед споживачів, як вважають, що компанія підтримую сатанізм».

Згідно з позовом, попри незначні зміни в моделі, на ній чітко видно фірмовий «свуш» Nike. Також на думку компанії, «зміни у складі повітряного балона можуть призвести до травмування споживачів».

У квітні 2021 MSCHF та Nike досягли мирової угоди — MSCHF надіслав покупцям пропозицію повернути кросівки та отримати компенсацію в обсязі початкової ціни. Також артколектив зобовʼязався попередити клієнтів, що у випадку проблем з взуттям, вони мають звертатися до MSCHF, а не до Nike.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis