Sneaker Mate відновили роботу в Харкові. Тепер в новому форматі

10 червня мережа снікер-хімчисток Sneaker Mate перезапустилась у Харкові, поки лише у форматі поп-апу. Він відкрився на території локації «7йсклад», де працює з вівторка по неділю. DTF Magazine поговорив з командою Sneaker Mate про повернення до Харкова, новий простір та майбутній переїзд харківської хімчистки на нову локацію

В перші дні повномасштабної війни флагманський простір Sneaker Mate на вулиці Квітки-Основ’яненка, 17 у Харкові постраждав від ракетного удару. Співзасновник мережі Антон Назарко розповів, що «повернути його до повноцінного довоєнного життя буде складно», тому команда вирішила шукати новий простір.

«Наш простір був в самому центрі міста, він об’єднував під одним дахом снікер-хімчистку, кав’ярню, концепт-стор, редакції rap.ua і ssweep, студію, де писалися релізи гурту ТИСК“. Це місце було дуже важливим для нас і, здається, для багатьох харків’ян які жили урбан-культурою».

Рішення повернутися до Харкова вони прийняли в грудні 2022 року, коли приїхали в межах аудіовізуального перформансу «Тиск.Досвід» та презентацією першої частини альбому «ТИСК» — гурту Антона Назарка та Алекса Первухіна.

«Тоді в усіх містах були постійні блекаути. В день першого івенту в Харкові було ще й масштабне влучання в ТЕЦ — все місто сиділо без світла і зв’язку, тому ми думали, що нікого не буде. Але прийшов повний зал і головним питанням тоді було: “Коли повернеться Sneaker Mate?“. Тоді й вирішили, що треба докатати всі концерти туру, доробити заплановане та повертатись у місто», — розповів Антон. 

Поки команда займається пошуками нової локації для флагманського магазину та всієї формації Some People, поп-ап працюватиме на «7мускладі». За словами Назарко, — «це знакова локація міста, яка разом з баром “Протагоніст“ була важливим маячком життя Харкова влітку 2022 року». 

«Хочемо повертати культурне життя в Харків, хочеться бути однією з причин, через яку люди повертатимуться сюди. І, якщо вдасться повернути хоч когось, — це буде перемогою для команди. Бо місту погано, якщо чесно. Місто — це ж не стіни, це живий організм, який складається з комунікацій між людьми. От дуже важливу частину в нього і вирвали».  

Наразі в поп-апі працюють послуги з хімчистки та кастомізації взуття, а також продаються засоби для догляду за взуттям від Sneaker Mate.

Антон додав, що команда також планує робити на локації лекції, та «хоча б раз» провести стрім з командою EVE8 — в липні 2022 року вони запустили серію стрімів, для участі в яких запрошували українських саундпродюсерів та діджеїв. 

Перша снікер-хімчистка Sneaker Mate відкрилася у 2016 році у Харкові, а з 2017 року їх другий простір працює у Києві на Подолі. Ще одна хімчистка працює в Одесі. 

У травні 2022 року Sneaker Mate відкрили «комплексний простір» у Львові, що став першою точкою команди на заході Україні. Вона розташована у центрі міста, на вулиці Джохара Дудаєва, 19.

У приміщенні львівського Sneaker Mate, окрім хімчистки для взуття, працюють кав’ярня та концепт-стор з речами та кросівками світових брендів: A-COLD-WALL*, 1017-ALYX-9SM, Y-3, Rick Owens, Ader Error та інших. До створення нового простору долучилась команда харківського магазину «Протагоніст».

Докладніше про львівський простір ми розповідали в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis