Білл Мюррей вперше не зміг зіграти у фільмі Веса Андерсона, проте знявся в промо. Дивимось

Білл Мюррей зіграв у дев’яти з одинадцяти повнометражних фільмів Веса Андерсона, але через діагностований Covid-19 не зміг зіграти в «Астероїд сіті» (вийшов в український прокат 20 червня). Проте Андерсон знайшов вихід і придумав для Мюррея спеціальну роль, яку він грає у промовідео стрічки

В «Астероїд сіті» Мюррей мав би зіграти менеджера мотелю, якого врешті зіграв Стів Карелл («Офіс», «Ранкове шоу»). Тож коли актор видужав та повернувся з карантину, Андерсон вигадав нового персонажа — актора Тоба Вітні, який з’являється лише у проморолику «Астероїд сіті», опублікованому в The New Yorker.

Тоб Вітні у виконанні Білла Мюррея розповідає, що мав зіграти у фільмі персонажа на ім’я Джок Ларкінс — керівника Larkings Corporation, фіктивної компанії з виробництва озброєнь і аеронавтики. До його монологу долучається Джейсон Шварцман («Скотт Пілігрим проти всіх»), який у незграбній манері переказує сенси, закладені в у фільмі.

Що кажуть в ролику? Переклад

— Вітаю, я Тоб Вітні. Я граю роль Джока Ларкінса, титана збройової індустрії та аеронавтики. І нова захоплива картина незабаром з’явиться у кінотеатрах. Персонаж Джока Ларкінса, моя роль, на жаль, не з’явиться в остаточній версії фільму, яка була підоготовлена редакційним відділом і контролювалася керівниками студії. Однак зараз зі мною новий талант, Джонс Холл, який запалить екран у ролі пристрасного Оггі Стінбека, військового фотографа, у найпотужнішій на сьогоднішній день картині від American Empirical Pictures. Отже, «Астероїд сіті» заснований на п’єсі, чи не так, Джонсе?

— Так, Тобе, покійного Конрада Ерпа.

— Великий драматург… Розкажіть нам про «Астероїд сіті».

— Ну, Тобе, «Астероїд сіті» — це фільм нашого часу, 1955 року. Він про таких людей, як ти та я.

— Розкажіть нам більше, Джонсе.

— Ну, Тобе, він про кохання, смерть, надії, війну, мир, мистецтво, науку, глибокий смуток, невідомість і Америку. Це найголовніші теми. А ще нескінченність… і я не знаю про що ще.

— «Астероїд сіті» справді знімається там, де все сталося, чи не так?

— Так, це правда, Тобе. Ця захоплива історія була повністю знята у реальних місцях, де могли відбутися реальні події, включно з першими у великому кіно сценами, знятими на іншій планеті, у реальному космічному просторі.

— Вау, Джонсе, я не можу дочекатися. Хотів би я бути у ньому…

— Я теж…

— Послухайте, ми розраховуємо, що ви приєднаєтеся до нас і подякуєте власникам місцевих кінотеатрів за прокат фільму «Астероїд сіті», сподіваючись, що його зможуть побачити якнайбільше мешканців Землі.

— Побачимося знову, Тобе.

— Побачимося знову, Джонсе.

@newyorker

Bill Murray didn’t end up in “Asteroid City,” but Wes Anderson found a role for him to play—sort of. “We made this very peculiar thing that is just a spontaneous creation before the set was going to be struck down,” Anderson said. We got our hands on the exclusive extra, in which Murray plays a character who was cut from the film, in a fake trailer. #asteroidcity #wesanderson

♬ original sound – The New Yorker

«Зазвичай це не класна ідея розповідати всім про актора, який не потрапив у фільм, — розповідає Вес Андерсон про заміну актора. — Але у Білла був Covid в Ірландії, і це було за чотири дні до початку знімань. Сама ж стрічка була головоломкою з акторів та їхніх графіків, тому ми не могли чекати. Нам пощастило, що Стів Каррел погодився та ідеально підійшов для цієї ролі. Я продовжував думати над роллю для Білла, але ж не можна просто так додати нового персонажа. Тож це (проморолик. — Прим. DTF Magazine) маленький фрагмент, але я відчуваю, що він важливий для фільму».

Свого часу Мюррей мав зіграти у дебютному фільмі Веса Андерсона «Пляшкова ракета» (Bottle Rocket, 1996): його розглядали на роль Ейба Генрі, яку зрештою отримав  Джеймс Каан («Хрещений батько», «Мізері»).

Події «Астероїд сіті» Веса Андерсона відбуваються на театральній сцені, в якій актори розігрують виставу, а сама ж вистава переносить глядача до 1955 року і молодіжного зльоту спостерігачів за зірками. Утім, замість зірок головні герої спостерігають НЛО і зустріч із позаземною цивілізацією змінює їхнє уявлення про життя та змушує задуматися, яку роль вони грають у виставі.

Головні ролі зіграли Джейсон Шварцман, Скарлетт Йоганссон, Едвард Нортон, Тільда Свінтон, Едрієн Броуді, Том Генкс, Браян Кренстон, Майя Гоук, Стів Карелл та Марго Роббі. Стрічку вже показують в кіно.

Вес Андерсон також зняв екранізацію книги Роальда Даля «Неймовірна історія Генрі Шугара» (The Wonderful Story of Henry Sugar) для Netflix. Головні ролі у стрічці виконають Бенедикт Камбербетч, Рейф Файнз (Лорд Волдеморт у франшизі про Гаррі Поттера), Дев Пател («Легенда про Зеленого лицаря») та Бен Кінгслі («Список Шиндлера»). Ця стрічка стане другою екранізацією творів Даля для режисера. У 2009 році вийшов ляльковий фільм «Незрівнянний містер Фокс», знятий за однойменною книгою британського письменника.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis