Брюс Віліс не продавав права на свій образ компанії Deepcake

UPD: Представники Брюс Віліс спростували новину про те, що Deepcake придбала права на цифровий образ актора. У заяві BBC вони зазначили, що «Віліс не підписував жодного партнерства чи контракту з Deepcake». Цю ж інформацію виданню підтвердила й компанія Deepcake

У коментарі BBC представники Deepcake уточнили, що «твердження про купівлю прав на цифровий образ не є точним, бо Брюс не може продавати такі права, позаяк вони належать виключно йому за замовчуванням». І припустили, що така інформація поширилася у медіа через неправильно проінтерпретовану тогорічну співпрацю над рекламою для російського мобільного оператора «Мегафон».

Deepcake зазначили, що у 2021 році дійсно створили цифрового двійника Віліса з його згоди та завдяки «купі матеріалу», який актор надав для цього. Але вони не володіють правами на його образ.

Оригінальний запис [30.09.2022] Брюс Віліс став першим голлівудським актором, який продав вправа на свій образ американській компанії Deepcake, що створює цифрових двійників, пише Collider. Технологія deepfake допоможе актору, який у березні 2022 оголосив про завершення карʼєри через розлад мовлення — афазію, знову брати участь у фільмах, серіалах та рекламі

Цифровий образ Віліса вже використовували у рекламі — у 2021 році актор «зʼявився» в рекламі російської мобільної мережі «Мегафон».

«Мені сподобалася точність зображення мого персонажа. Вийшов такий собі мініфільм у моєму звичному стилі комедійного бойовика. Також це чудовий шанс повернутися назад у часі. За допомогою сучасних технологій я міг спілкуватися, працювати та брати участь у зйомках навіть перебуваючи на іншому континенті», — так описав тоді свій досвід Віліс.

Технологію deepfake у кіно вже неодноразово використовувала кінокомпанія Lucasfilm. Зокрема у фільмі «Бунтар Один. Зоряні Війни. Історія» — з її допомогою у стрічці відтворили образ принцеси Леї, яку грала актриса Керрі Фішер.

Наприкінці вересня 91-річний американський актор Джеймс Ерл Джонс, який був «голосом» Дарта Вейдера понад 40 років, відмовився від подальшої озвучки персонажа й продав права на використання свого голосу компанії Lucasfilm.

Тепер Дарта Вейдера озвучуватимуть за допомогою українського стартапу Respeecher, що використовуватиме архівні записи Джонса й опрацьовуватиме їх за допомогою штучного інтелекту.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis