Disney звинувачують у використанні ШІ для постера серіалу «Локі»

Інтернет-користувачі звернули увагу на неприродні пози персонажів та візуальні артефакти на задньому фоні одного з постерів нового сезону «Локі», пише The Verge

На думку ілюстраторів, циферблат на задньому фоні постера згенерував штучний інтелект, адже римська цифра чотири написана неправильно, a елементи дизайну між цифрами «пливуть». Користувачі також відмітили неприродні пози персонажів, що рухаються по спіралі.

«Disney занадто бідні, аби заплатити художнику за рекламні постери «Локі», тому ми знову отримуємо згенероване штучним інтелектом лайно», — написав ілюстратор Майк Мейнард у твіттері (зараз Х).

Оригінальне зображення циферблата знайшли на сайті стокового контенту Shutterstock. За інформацією користувача thepokeflutist, який придбав малюнок, його створили у 2023 році. Метадані зображення «не містять нічого, окрім тегів та авторства», тому виключити можливість використання ШІ не можна. Він також звернув увагу на інші роботи автора, які «виглядають як ШІ», та перевірив оригінальне зображення на чотирьох сервісах з ідентифікації штучного інтелекту — три платформи визнали зображення згенерованим.

Скриншот: @thepokeflutist

Платформа Shutterstock забороняє ліцензування зображень, згенерованих сторонніми ШІ, проте має власний генератор зображень на основі штучного інтелекту. Усі роботи, створені цим сервісом позначаються на платформі та є повністю легальними, адже генератор тренується на власній бібліотеці Shutterstock. 

The Verge звернувся до Shutterstock та Disney за коментарем щодо ситуації, але компанії не відповіли.

Це вже не перше звинувачення Disney та Marvel у використанні ШІ. Раніше фанати розкритикували серіал «Таємне вторгнення» та його опенінг, створений штучним інтелектом. У відповідь на звинувачення Marvel запевнили, що «ШІ не замінив роботу жодного художника цього проєкту».

Другий сезон «Локі» дебютував на Disney+ 5 жовтня. Серіал продовжує історію бога обману Локі (Тома Гіддлстона) та його подорожей у часі. Всього заплановано шість епізодів, які виходитимуть щотижня.

Проблему використання ШІ у креативних професіях раніше підіймала Гільдія сценаристів США, проте вони змогли досягнути консенсусу з Альянсом виробників кіно. Домовленості передбачають заборону використання штучного інтелекту задля написання літературного матеріалу, a сам ШІ не може вважатись першоджерелом. Детальніше про умови припинення страйку ми писали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis