Кевін Сміт зняв новий фільм під час забастовки акторів

Режисер та актор Кевін Сміт («Джей і Мовчазний Боб завдають удару у відповідь», «Догма», «Клерки») встиг зняти комедію «Сеанс о 4:30» (The 4:30 Movie) протягом страйку Гільдії акторів, що триває з 14 липня 2023 року. Про це він розповів у подкасті Fat Man Beyond, у якому разом зі співведучим, журналістом Марком Бернардином Сміт обговорює новини гік-культури

Сюжет картини зосередився на групі підлітків у 1980-х, які прямують до кінотеатру на один сеанс, а в підсумку проводять там цілий день, переходячи з одного показу на інший. Режисер зазначив, що робота частково заснована на його досвіді — у підлітковому віці він з друзями інколи проводив так час.

Щоб зняти фільм у серпні 2023 Сміт отримав тимчасовий дозвіл Гільдії кіноакторів — за його словами, це незалежний фільм вартістю три мільйони доларів, тому він швидко отримав дозвіл. Також у команди фільму не виникло проблем з Гільдією сценаристів, позаяк сценарій картини був написаний задовго до початку протестів.

Головну роль у The 4:30 Movie виконав Остін Зажур («Клерки 3»).

Страйк Гільдії акторів триває і донині. Альянс продюсерів кіно та телебачення не зміг домовитися з акторами щодо нового контракту. Як зазначає Variety, сторони мають «дуже серйозні розбіжності стосовно ключових умов угоди».

Продюсерів не влаштовує вимога про відрахування акторам частки прибутку студій від кіно та серіалів, опублікованих на стримінгах. У продюсерському альянсі підрахували, що виконання цього пункту щорічно вартуватиме компаніям близько 800 мільйонів доларів, що є «нереальним економічним тягарем». Акторська гільдія вважає, що «ця цифра завищена на 60%, і що її прохання коштуватиме потоковим платформам 57 центів з передплатника на рік».

Також сторони не змогли домовитися й щодо умов використання штучного інтелекту та підвищення мінімальної оплати.

Протести Гільдії сценаристів завершилися наприкінці вересня, вона дійшла згоди у всіх пунктах договору з великими студіями, компаніями та стримінгами. У новому договорі йшлося про справедливу виплату за перегляди на стримінгах, роботу у сценарних кімнатах та використання штучного інтелекту у роботі авторів контенту.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis