Джордж Мартін, Джонатан Франзен та інші письменники судяться з OpenAI через авторські права

Гільдія письменників США та 17 популярних авторів, зокрема, фантаст, автор циклу «Пісня льоду й полум’я» Джордж Мартін, прозаїк Джонатан Франзен («Коректури», «Пʼюриті»), автор кримінальних романів Джон Ґрішем («Час вбивати») та інші, подали в суд на компанію OpenAI, пише The Verge. На їхню думку, компанія без їхнього дозволу та виплати роялті завантажувала до мовної моделі тексти, захищені авторським правом

Письменники вважають, що OpenAI «загрожує можливості авторів заробляти на життя», дозволяючи «будь-кому без зусиль та безоплатно створювати текст, за який мали б заплатити людям».

Також OpenAI сприяє «написанню» похідних творів, «заснованих на книгах, імітаціях, узагальненнях та перефразуваннях», що може нашкодити літературному ринку.

На думку американських письменників, мовні моделі можна навчати на творах, що вже стали суспільним надбанням. Але OpenAI використав захищені авторським правом роботи, не заплативши за це.

Позов розглядатиме суд південного округу штату Нью-Йорк.

18 вересня Amazon оголосила про обмеження кількості електронних книг, які можна щоденно публікувати автори. Тепер користувачі можуть самостійно завантажити на платформу Kindle Direct Publishing не більше трьох книг для продажу протягом одного дня.

Так Amazon планує боротися «з поширенням книжкового спаму на платформі». Компанія вирішила зменшити обсяг публікацій для нових творів, щоб запобігти зловживанням і підтримати якість контенту.

На думку Amazon, таке обмеження матиме вплив на дуже обмежену кількість авторів, і більшість користувачів не відчують наслідків.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis