«Етюди»: Слухайте новий альбом електронного музиканта Ігоря Ялівця

На американському лейблі Whited Sepulchre Records вийшов альбом дніпровського електронного продюсера Ігоря Ялівця. Уперше музикант представив альбом в червні під час перформансу в артпросторі MOT в Дніпрі

Etudes — другий альбом Ігоря Ялівця. За словами музиканта, реліз — це «щось середнє між відверто мелодійним і арпеджованим Still Life (перший лонгплей Ігоря. — Прим. DTF Magazine) та важким експерименталізмом в музиці Gamardah Fungus (його спільний з гітаристом Сергієм Ягодою гурт. — Прим. DTF Magazine».

Альбом майже повністю написаний за допомогою одного модульного синтезатора. Ялівець уточнив, що саме звідси і пішла назва релізу, бо етюд — це твір, створений з використанням конкретного технічного прийому з метою його вивчення.

«Я записував ці треки під час відточення своїх знань і вмінь роботи з модуляром. Якщо слухати підряд мій перший сольний альбом і новий, то буде помітно, як і куди я розвиваюсь у своїх музичних пошуках і яка музика мене надихає», — пояснив Ігор та додав, що вже має ідею третього альбому, який «буде таким собі фіналом цієї трилогії».

Edutes написаний вже після початку повномасштабної війни в Україні. Ігор пояснює, що вирішив написати спокійний альбом на основі ембієнту як «своєрідне заспокійливе для земляків на тлі війни та нервової напруги».

«На мою думку, енергійних і агресивних альбомів наразі достатньо. Я повністю підтримую всіх музикантів, які відчувають, що їм потрібно створювати саме таку музику. Це їхнє вираження емоцій і почуттів сьогодення. Творчість і полягає у самовираженні та відтворенні емоційного стану і життєвого досвіду. Я відчуваю себе саме так, як звучить мій новий альбом. І думаю, що багатьом людям іноді потрібне емоційне перезавантаження», — пояснив Ялівець.

В роботі над релізом композитор надихався музикою піонерів електронної музики, серед яких Arnold Schoenberg, Anton Webern, Terry Riley, William Basinski.

Альбом доступний в діджитал-форматі на Bandcamp, а приблизно в січні альбом випустять на вінілі.

Ігор Ялівець — композитор і саунд-артист, який вже понад 20 років працює з електронною музикою і медіаартом. Винахідник музичних інструментів, сінт-гік, засновник гуртів Gamardah Fungus і Submatukana.

Творчість Ігоря базується на ідеях циклічності, репетативності та нашаровуванні звукових фрагментів, на взаємодії тиші та тиску, мінімалізму, ембієнту і мелодійного різноманіття. Ігор створює музику за допомогою імпровізації на модульних синтезаторах із широким використанням генеративних алгоритмів, гранулярного синтезу, еквалізації і семплювання.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis