HBO випустить новий проєкт про Чорнобиль. Цього разу — документальний

HBO показав трейлер нового документального фільму Chernobyl: The Lost Tapes («Чорнобиль: Загублені плівки» ), режисером якого виступив Джеймс Джонс. Прем’єра стрічки відбудеться 22 червня, а згодом фыльм вийде й на стримінгу HBO Max

«Чорнобиль: Загублені плівки» повністю побудований на архівних матеріалах, реставрованих за підтримки британської компанії Sky. У досі небачених відео показують евакуацію місцевих, гасіння пожежі піском, роботу шахтарів під реактором та наслідки опромінення, які проявляються у пожежників вже у лікарні у москві.

Фільм опирається на свідчення переселенців та ліквідаторів, а разом з тим показує, як західний світ відреагував на події у випусках тодішніх новин. Фінал фільму підводить до причин розвалу Радянського Союзу. За спостереженнями документалістів, саме аварія на ЧАЄС стала однією з причин його розпаду.

5 сучасних іноземних фільмів про Чорнобиль

У 2019 HBO спільно з британським каналом Sky Atlantic випустив міні-серіал «Чорнобиль», присвячений подіям аварії на ЧАЕС у 1986 році. Сюжет серіала базується на реальних подіях з життя ліквідаторів аварії, а шоуранери проєкту (Крейг Мейзін та Йохан Ренк) описують його як «історію про брехню і боягузтво, сміливість і переконаність, людську помилку і шляхетність».

Головні ролі у «Чорнобилі» виконали Джаред Гарріс («Корона»), Стеллан Скарсґард («Дівчина з татуюванням дракона») та Емілі Вотсон («Теорія всього»).

Хрещатик, килимова фабрика та ядерний реактор: Де знімали серіал «Чорнобиль»

Серіал в сумі отримав 87 нагород. Серед них «Еммі» в номінаціях «Найкращий міні-серіал», «Найкраща режисура» та «Найкращий сценарій», та в технічних категоріях «Найкраща операторська робота», «Найкраща музика», «Найкраща робота художника-постановника», «Найкращий монтаж», «Найкращий монтаж звуку», «Найкраще зведення звуку» та «Найкращі візуальні ефекти»,  а також «Золотий глобус» за «Найкращий міні-серіал». Крім того, за сценарій до «Чорнобиля» Крейг Мейзін отримав премію Гільдії сценаристів США та Королівського телевізійного товариства. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis