hromadske запускає конкурс документальних короткометражних фільмів

hromadske у партнерстві з фестивалем документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs та Чеським центром у Києві запускають конкурс документальних короткометражних фільмів «Ліфт». Організатори планують обрати трьох режисерів, які надалі отримають організаційну та фінансову підтримку 

За словами команди, за допомогою конкурсу вони хочуть посприяти популяризації українського документального кіно, а також підтримати молодих режисерів-документалістів і «підвищити рівень громадянської активності в Україні». 

На конкурс можна відправляти лише завершені фільми документального жанру, які раніше показувались в кінотеатрах, на виставках чи навпаки, не поширювались взагалі. Хронометраж стрічки не має перевищувати 25 хвилин, мова фільмів — українська, англійська та російська. До участі допускаються фільми режисерів з українським громадянством. Ознайомитися докладніше з вимогами до учасників конкурсу можна тут.

«Ліфт» проводитиметься протягом 2023 року та поділятиметься на три етапи. Перший етап стартує 16 січня та завершиться 1 березня: заявки на участь можна подати за посиланням до 10 лютого, 20 лютого — оголошення фіналістів, з 21 до 28 лютого — серія онлайн зустрічей з фіналістами, а 1 березня — фінальний перегляд обраних фільмів та визначення першого переможця.

В заявці на участь режисерам потрібно вказати технічну інформацію про стрічку, наприклад хронометрах та назву, біографію команди, синопсис, а також посилання на тизер та сам фільм. Останні мають бути завантажені на YouTube.

До журі «Ліфт» увійшли операційна редакторка hromadske Христина Коціра, кінорежисер та головний режисер YouTube-каналу hromadske Олександр Назаров, засновниця й директорка фестивалю документального та ігрового кіно Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм, адміністративна директорка Kharkiv MeetDocs Вікторія Водка, а також чеський журналіст Войтех Богач.

В описі конкурсу уточнюється, що журі обиратиме переможців враховуючи актуальність обраної теми: фільми про війну, відбудову України, права людини та демократичні цінності суспільства, а також з огляду на оригінальність подачі та творчий підхід авторів.

Переможці отримають доступ до індустріальної секції фестивалю Kharkiv MeetDocs з майстер-класами та тренінгами від європейських спеціалістів, докторинг нового проєкту переможця від менторів фестивалю Kharkiv MeetDocs та європейської платформи Pitch the Doc та грошові призи від Чеського центру. Крім того, три фільми-переможці «Ліфт» завантажать до плейлиста hromadske.doc на на YouTube-каналі hromadske.

Шортліст та фінальні результати публікуватимуть на сайті hromadske та у Фейсбуці видання. Дати наступних двох етапів поки не анонсували.

В жовтні Довженко-Центр представив свій щорічний кіноальманах найкращих короткометражних фільмів молодих українських режисерів «Українська нова хвиля». Подія 2022 року називалась «Обережно крихке» — покази мали відбутися навесні 2022 року, але через повномасштабне вторгнення росії їх перенесли на осінь.

За словами організаторів, в програмі кіноальманаху показали історії про тут і зараз, або про минуле, в якому легко відшукати паралелі з сьогоденням, про настрої й тенденції, а подекуди тривожні передчуття в українському суспільстві та кіно до повномасштабного російського вторгнення. Один з фільмів знятий після 24 лютого.

Докладніше про фільми, які показували на «Обережно крихке», ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis