JR представляє в Україні глобальний проєкт Inside Out. Його учасником може стати кожен

30 червня в PinchukArtCentre відкривають першу в Україні персональну виставку французького митця JR. Крім серії його літографій, також представлять партисипативний проєкт Inside Out Photobooth: Inside Out Kyiv: We are here

Експозиція JR займатиме два поверхи артпростору. На другому можна буде побачити серію літографій, які знайомлять із роботами та практиками митця, а на третьому — проєкт Inside Out, меседж якого в Україні — «Ми тут».

До Києва артист привіз фотокабінку Photobooth Action, яку встановили в PinchukArtCentre. Там  відвідувачі можуть зробити власне фото та наклеїти його на стіни артцентру. Портрети збиратимуть весь період роботи виставки — з 30 червня до 7 січня 2024 року.

«Цей проєкт стане заявою про силу всіх українців, даючи зрозуміти, що Україна та майбутнє України належить їм», — коментують проєкт в в PinchukArtCentre.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Також художник закликав відвідувачів поділитися історіями та своїм досвідом у форматі аудіозапису, який доступний у кабінці, для «створення аудіопортрету українців». Згодом записи та фотографії будуть доступні онлайн на сайті проєкту Inside Out.

А команда PinchukArtCentre запрошує спільноти та просто компанії друзів зі всієї України зробити свої портрети та власні інсталяції InsideOut, «розклеївши портрети в публічних просторах, щоб зробити повідомлення “Ми тут” потужнішим».

JR запустив проєкт Inside Out у 2010 році. За задумом митця, фотографи у будь-якому куточку світу могли відправити йому свої роботи та заручитися підтримкою — від поради щодо ідеї до грошей на її реалізацію.

Серії фотографій Inside Out зазвичай розміщують у форматі колажу з чорно-білих портретів у громадських місцях. Inside Out називають «платформою, що допомагає спільнотам відстоювати те, у що вони вірять, та запускати глобальні зміни на місцевому рівні». Загалом за час існування проєкту, у ньому взяло участь більш ніж півмільйона людей із понад 150 країн та територій.

30 червня разом з експозицією JR в PinchukArtCentre представлять персональні виставки українців Жанни Кадирової та Пьотра Армяновського.

В березні 2022 року команда французького художника і фотографа JR приїхала до Львова для створення роботи «Валерія», що стала однією з обкладинок журналу TIME. Він мав на меті привернути увагу до проблем вимушених переселенців, що покинули Україну через повномасштабне вторгнення росії.

«Це найбільша надія, яку я бачив, і ця надія заразна». Французький художник JR про свій проєкт в Україні

В основі роботи художника — полотно 45 на 20 метрів з фотографією української дівчинки, яку тримають понад 100 людей на проспекті Свободи біля Оперного театру у Львові. Фінальним результатом акції став масштабний знімок дроном, який і розмістили на обкладинці Time.

Сам проєкт згодом показали у Парижі, Берліні, Дюссельдорфі, Венеції, Мюнхені та Ватикані. 24 лютого полотно з портретом Валерії розгорнули на Контрактовій площі в Києві.

Протягом лютого-травня «Валерія» також була представлена в артпросторі «Модуль тимчасовості» в Києві, а протягом червня — в Дніпрі. У липні роботу можна буде побачити в MOT у Луцьку.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

У листопаді 2022 року JR та українська фотографка Марина Карпій представили спільний проєкт Children of War, присвячений українським та грузинським дітям, які стали жертвами російської агресії. Він також став частиною глобального проєкту Inside Out.

Children of War — це серія чорно-білих портретів українських дітей, яким вдалося вижити під час воєнних дій, грузинських дітей, які живуть на окупованих територіях Грузії, та дорослих, які у дитячому віці пережили війну в Абхазії. Їх відзняла Марина Карпій.

Колаж, зроблений зі знімків, розмістили на території Меморіалу «Хроніка Грузії» художника та скульптора Зураба Церетелі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis