JR представив нову роботу. Це проєкт з Паризькою оперою

Паризька Опера Гарньє запросила JR створити нову роботу для пам’ятки, яку наразі реконструюють. Художник закрив фасад будівлі фірмовим полотном з малюнком — робота висітиме там до 25 вересня 

На полотні JR зобразив елементи фасаду Паризької опери, пронизані посередині «печерою, з якої відкривається вид на залиту світлом скелю».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений JR (@jr)

За словами митця, в роботі він вирішив поєднати романтичні архітектурні коди 19 століття, елементи архітектури часів Наполеона III та «величні декорації» самої Опери Гарньє.

Руїни, зображені в центральній частині роботи, «показують реальну крихкість паризьких пам’ятників та ставлять під сумнів їхню вічність». Одночасно з цим, печера відсилає до філософської метафори про печеру Платона, вихід з якої «відкриває людям знання та розуміння світу».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений JR (@jr)

«Робота зображена на фоні реконструкції, про яку свідчать численні будівельні ліси навколо, — це натяк на необхідності реальних робіт [з відновлення], які фізично слугують підтримкою цієї пам’ятки», — йдеться в описі проєкту.

30 червня в київському PinchukArtCentre відкрилась перша в Україні персональна виставка JR. Крім серії його літографій, також представили партисипативний проєкт Inside Out Photobooth: Inside Out Kyiv: We are here.

Експозиція JR, що працюватиме в PinchukArtCentre до 7 січня 2024 року, займає два поверхи артпростору. На другому можна буде побачити серію літографій, які знайомлять із роботами та практиками митця, а на третьому — проєкт Inside Out, меседж якого в Україні — «Ми тут».

Докладніше про виставку ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis