Тома Бангальтер з Daft Punk пояснив причину розпаду дуету

Співзасновник Daft Punk Тома Бангальтер розповів в інтервʼю ВВС про те, чому вони з Гі-Мануелем де Омемом-Крісто вирішили припинити діяльність гурту. Ще музикант поділився деталями роботи над балетом Mythologies («Міфології») французького хореографа Анджелена Прельжокажа, до якого він написав музику, і ставленням до штучного інтелекту. Наводимо переклад деяких частин інтервʼю Бангальтера

7 квітня відбудеться реліз сольного альбому Бангальтера — Mythologies, який міститиме 23 треки написаних музикантом для однойменного балету Прельжокажа. Хореограф вже працював з музикою Daft Punk й очікував від Тома «схожої стилістики».

Утім, музикант «мав інші наміри»: «Мені припала до душі ідея писати музику без підсилення, таку, що не потребуватиме електрики. Тому в студії лишилися тільки я та нотний папір».

У сольному альбомі Бангальтера можна почути відсилання до Вівальді, Монтеверді, американського мінімалізму та кінокомпозиторів на кшталт Бернарда Геррманна, а також «дотепність і тепло Daft Punk».

Музикант також зізнався, що «йому подобаються технології як інструмент, та його чомусь лякає природа відносин між машинами та людьми». І зазначив, що вони з де Омемом-Крісто мали домовленість, що в їхній творчості «межа між людством і технологіями має залишатися абсолютною, і що вони завжди будуть на боці людства».

«Daft Punk був проєктом, що стирав межу між реальністю та вигадкою за допомогою цих персонажів-роботів. Для мене та Гі-Мануеля було дуже важливо не зіпсувати розповідь, поки це відбувалося. Тепер, коли наша історія закінчилася, буде цікаво розкрити частину творчого процесу, який насправді багато в чому заснований на людині, а не на якомусь алгоритмі. Просто люди іноді неправильно тлумачили естетику Daft Punk як беззаперечне прийняття цифрової культури», — розповів Бангальтер.

За словами музиканта, зараз він бачить їхніх з Омемом-Кристо «персонажів-роботів як артінсталяцію Марини Абрамович, що тривала 20 років». Гурт намагався використати «ці образи, щоб висловити щось надзвичайно зворушливе, чого не може відчути машина, але людина може».

«Ось чому 2021 рік став найкращим часом, щоб припинити проєкт. Як би я не любив цього персонажа, останнє, чим я хотів би бути у світі у 2023 році, — це робот», — вважає Бангальтер.

У березні Daft Punk випустили на YouTube новий сингл The Writing of Fragments of Time. В записі брав участь продюсер та співак Тодд Едвардс.

В лютому 2023 року Daft Punk розповіли, що планують перевипустити четвертий та останній альбом гурту Random Access Memories (RAM) на честь його 10 річниці. The Writing of Fragments of Time став першим релізом гурту після анонсу.

Новий сингл триває понад вісім хвилин та відсилає до треку Giorgio by Moroder, що увійшов до альбому RAM. В оригінальній композиції італійський композитор Джорджіо Мородер розповідає про свій творчий процес і те, як він досяг слави, а в The Writing of Fragments of Time електронний дует показує процес створення цього синглу.

Реліз перевидання Random Access Memories запланований на 12 травня.

Тома Бангальтер і Гі-Мануель де Омем-Крісто заснували Daft Punk у 1993 році в Парижі, а головною особливістю їхнього гурту стала суміш хауса, синті-попу, диско та електроніки. Чотири роки потому вони випустили дебютний альбом Homework з синглами Around the World і Da Funk, які вважають знаковими в історії танцювальної музики.

2001 року Daft Punk випустили другий лонгплей Discovery. У нього ввійшли одні з найпопулярніших треків гурту: Harder, Better, Faster, Stronger і One More Time. Після цього релізу Тома і Гі-Мануель створили свій особливий стиль та почали зʼявлятися на публіці виключно у костюмах роботів.

22 лютого 2021 року Daft Punk оголосили про завершення спільної музичної карʼєри після 28 років співпраці. Про це учасники гурту повідомили за допомогою 8-хвилинного ролика Epilogue, з їхнього фільму Electroma, випущеного 2006 року.

У грудні 2022 року Daft Punk завантажили на YouTube відео з живого виступу 1997 року. На ньому музиканти грають лайв-версію треку Rollin’ & Scratchin з дебютного альбому Homework. Відео записали під час виступу Daft Punk в лос-анджелеському театрі Мая.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis