У Києві та Львові пройде фестиваль «нового українського кіно»

Мережа кінотеатрів «Планета кіно» та медіа про культуру Gogol.Media запускають кінофестиваль «Нова українська хвиля», присвячений сучасному українському кіно. У програмі заявлені вісім фільмів, знятих після 2014 року. Покази пройдуть з 19 травня в кінотеатрах «Планета кіно» у Києві та Львові

За словами організаторів, мета проєкту — «показати, що “нова українська хвиля“ є унікальним явищем в українській культурі, яке формує сучасний кінематограф, працює з актуальними темами та намагається осмислювати важливі соціальній події та явища».  

10 знакових фільмів сучасної України

Фестиваль тематично поділений на дві секції.

Перша — «Кіно наших днів» (з 19 по 22 травня), присвячена українському соціальному кіно. Серед фільмів в програмі:

«Плем’я», Мирослав Слабошпицький

«Мої думки тихі», Антоніо Лукіч

«Герой мого часу», Тоня Ноябрьова

«Стоп-Земля», Катерина Горностай 

«Ми зробили кіно, яке подобається нам»: Катерина Горностай про «Стоп-Землю», критику та українську мову в кіно

Друга секція називається «Люди війни» (з 26 по 29 травня). В ній зібрані фільми, які розповідають про війну росії проти України починаючи з 2014 року:

«Черкаси», Тимур Ященко

«Додому», Наріман Алієв

«Погані дороги», Наталка Ворожбит

«Атлантида», Валентин Васянович 

Читайте наше інтерв’ю: «Режисер Валентин Васянович “До рівня жорстокості Бучі не підготує жоден фільм“»

З розкладом можна ознайомитись на сайті.

Крім того, після кожного показу команда організує обговорення конкретної стрічки у форматі онлайн-подкасту. Модераторами виступлять співзасновники Gogol.Media Вадим Кириленко та Микита Рибаков, а також кінокритики Ігор Кромф та Станіслав Тарасенко. Гостями епізодів стануть режисери Мирослав Слабошпицький («Плем’я»), Антоніо Лукіч («Мої думки тихі»), Валентин Васянович («Атлантида»), Наріман Алієв («Додому»), актори Марія Федорченко («Стоп-Земля»), Дмитро Сова та Євген Ламах («Черкаси»). 

«По-перше, задача нашого фестивалю — показати динаміку розвитку українського кіно за останні 8 років. Розповісти про те, як воно змінювалось, шукало форму та голос. А по-друге, показати, що наше кіно круте та варте уваги. Тому що воно розповідає історії про нас. Воно підіймає актуальні теми, смішить, надихає та змушує задуматися, — пояснив ідею фестивалю Микита Рибаков з Gogol.Media — . Ми щиро сподіваємось, що українським кіно цікавитиметься все більше людей, і колись воно буде конкурувати з такими гігантами, як Marvel чи DC. Тому що, повірте, воно того варте». 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis