Київський кінофестиваль KISFF відбудеться в листопаді

12-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF відбудеться з 16 по 22 листопада. Для цьогорічного фестивалю команда підготувала 28 тематичних програм та 50 показів, які відбудуться в кінотеатрах «Жовтень», КІНО42, в «Українському домі» та онлайн на платформі «ТИТР»

Гаслом 12-го фестивалю KISFF стало Human after all («Врешті-решт людина»). За словами команди, цитата народилась «після тривалих роздумів про широкий спектр емоцій та переживань, які українці наразі відчувають на собі».

«Наше життя зависло десь між АІ-технологіями та глибинною памʼяттю минулого. Наше сьогоденні сповнене сміливості, страху та ризиків. І коли нам здається, що ми вже вибудували собі захист від зовнішніх подразників, виявляється, що всередині ми вразливі, бо ми врешті-решт люди», — пояснили в KISFF.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений KISFF (@kisff_ua)

Про програму

Акцент цьогорічної програми зробили на фільмах, присвячених «українській ідентичності, історичній пам’яті та досвіду, проблемам рівності й майбутньому AI-технологій». 

В класичній програмі «Український конкурс», зокрема, представлять короткометражний фільм українки Анастасії Солоневич та польського режисера Даміана Коцура «Як це було». Стрічка розповідає про «усвідомлення досвіду війни українськими біженцями», а її прем’єра відбулась 2023 року на Каннському кінофестивалі. До програми також увійде анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник, що розповідає історію чотирирічної дівчинки, яка пережила  облогу «Азовсталі». 

Окремий блок, розроблений спільно з командою Українського дому, виділили під локальне кіно з різних регіонів України, серед яких Крим, Херсон та Київ. В KISFF додали, що секція досліджує «ідею плюралістичної української ідентичності».

Частиною програми також стане ретроспектива фільмів Девіда Лінча, добірка фільмів-переможців Teddy Award Берлінале, а також окремі тематичні програми, присвячені темам фемінізму, ґендеру та сексуальності. 

Повну програму та розклад обіцяють оголосити найближчим часом.

Про інші активності кінофестивалю

Разом з показами в програмі фестивалю запланований блок освітніх івентів: дискусій та воркшопів з українськими та європейськими експертами про роботу індустрії, створення кіно та AI-технологіями.

Окрему панель виділять під обговорення на соціальні теми, зокрема, про ґендерно-чутливу мову та інклюзивну комунікацію.

Про локації

Покази та дискусії відбуватимуться в кінотеатрах «Жовтень» та KINO42, а також «Українському домі». Більшість фільмів з програм кінофестивалю можна буде переглянути в онлайн-кінотеатрі «ТИТР» на території України, Польщі, Чехії, Німеччини, Латвії, Литви та Естонії.

Після завершення київського KISFF, команда планує організувати мініфестивалі зі скороченою програмою ще в чотирьох українських містах: Харкові, Чернігові, Одесі та Сумах. Їхні дати анонсують пізніше.

Придбати абонементи на 12-й KISFF в Києві вже можна на сайті кінофестивалю

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis