В Лондонському музеї дизайну відкрили виставку про скейтбординг

Музей дизайну в Лондоні спільно з Converse організували виставку SKATEBOARD — першу масштабну експозицію у Великій Британії, присвячену скейтбордингу. В ній досліджується історія виду спорту, починаючи з 1950-х років до сьогодення 

Куратором виставки став Джонатан Оліварес — дизайнер, письменник, скейтер та автор однойменної книги про скейтбординг. Кожне десятиліття виділене в окремий розділ, який представляє проєкти, події та людей, що впливали на історію тодішнього скейтбордингу та його подальший розвиток.

«Ця виставка зосереджена довкола одного запитання: “Як скейтбординг став таким, яким він є сьогодні?», — пояснив задум виставки Оліварес.

Частиною виставки стала серія дек, які показують еволюцію технічної складової та дизайнів скейтбордів. Цією серією також досліджують, як  характеристики скейтбордів в різний час адаптувались до «тротуарів, басейнів чи скейт-парків», які відкривали для катання скейтбордисти.

Всього в межах експозиції представили 90 дошок, серед яких перша професійна модель Тоні Гока та ранні саморобні деки 1950-х років, створені серфінгістами, а також окремі елементи: колеса, захисне обладнання, касети VHS, DVD та журнали.

На виставці встановили скейт-рампу, завдяки якій райдери можуть «покататись на дошках всередині великого музею та стати частиною виставкового досвіду». Забронювати місце на скейт-сесію можна на сайті Лондонського музею дизайну.

«Від каліфорнійських пагорбів до британських автостоянок. Сьогодні скейтбординг міцно вкорінений в нашому повсякденному житті. Ця виставка відправить вас у подорож крізь час, дизайн і простір, позиціонуючи скейтборд як справді унікальний об’єкт», — прокоментувала SKATEBOARD Торі Терк, співкуратор виставки.

Виставка триватиме в Лондонському музеї дизайну до 2 червня 2024 року. Вартість вхідного квитка — 16 фунтів.

Виставка стала певним продовженням книги Олівареса Skateboard, представленої в серпні Converse, Музеєм дизайну в Лондоні та видавництвом Phaidon. Це робота, що охоплює історію дощок від 1950-х до сьогодення.

Книга містить понад 300 фотографій та шість розділів, розташованих хронологічно за десятиріччями, й зосередиться на матеріалах, дизайнах та подіях, що визначили скейтбординг «як мистецтво, вид спорту та культуру».

Свої архівні фотографії для книги, а також скейтборди надали Лора Торнгілл — власниця першої жіночої моделі скейтборду, Рей Родрігес, Тоні Гоук, Натас Каупас та Майк Веллелі. Вступ до книги написав інженер, майстер скейтбордів Пол Шмітт, а епілог — райдери Ленс Маунтін та Томмі Герреро

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis