Леа Сейду зіграє у другій частині «Дюни» Дені Вільньова

Сейду («007: Не час помирати», «Французький вісник») наразі веде переговори зі студіями Warner Bros. та Legendary щодо ролі у фільмі, пише Deadline. Акторка може зіграти леді Марго Фенріг, представницю ордену Бене Гессеріт та дружину графа Хасіміра Фенріга

Граф правив планетою Арракіс до прибуття туди клану Атрейдесів.

У сиквелі «Дюни» також зіграють Крістофер Уокен («Сім психопатів», «Піймай мене, якщо можеш»), Флоренс Пʼю («Сонцестояння», «Маленькі жінки») та Остін Батлер («Одного разу… в Голлівуді», «Елвіс»).

Уокен зіграє правителя всесвіту імператора Шаддама IV, який направив клан Атрейдесів на Арракіс, щоб спричинити їхню загибель. Разом з бароном Гарконненом (Стеллан Скарсґард) вони продовжать терор та знищення незгодних з їхньою владою.

Пʼю отримала роль принцеси Ірулан, дочки Імператора, а Батлер перевтілиться на персонажа Фейд-Раута Гарконнена, хитрого племінника барона, якого готують до правління Арракісом.

Зйомки сиквелу розпочнуться влітку 2022 року в Будапешті. Події другої частини продовжать сюжетну лінію першої, наприкінці якої Пол Атрейдес (Тімоті Шаламе) залишився разом з Фремен народом пустельної планети Арракіс, щоб звільнити їх від влади Дому Гарконеннів.

Премʼєра другої «Дюни» запланована на 20 жовтня 2023 року.

«Дюна» — адаптація однойменного роману письменника Френка Герберта. Фільм розповідає про життя Пола Атрейдеса — «привілейовану дитину, виховану сильною сім’єю». Йому належить перемогти у війні за пустельну планету Арракіс, наповнену наркотиком, що продовжує життя.

Спайс, черви та пророцтва: Розбираємо всесвіт «Дюни» за першим трейлером

Перша частина вийшла в США «Дюна» 22 жовтня 2021 року. У перший вікенд прокату фільм зібрав 40,1 мільйона доларів — це найкращий результат за всю кар’єру Дені Вільньова. Попередній рекорд належав «Тому, хто біжить по лезу 2049» (2017) — ця картина в перший прокатний вікенд зібрала 32,8 мільйона доларів. Усього у світовому прокаті фільм зібрав понад 400 мільйонів доларів.

В Україні премʼєра «Дюни» відбулася 16 вересня 2021 року. За перші неповні п’ять днів прокату стрічка зібрала в українських кінотеатрах 33,9 мільйона гривень, а переглянули її 262 547 глядачів. Таким чином фільм встановив рекорд зі зборів у перший уїк-енд з початку карантину й став найкасовішою картиною 2020-2021 років.

На другому місці фільм «Джентльмени» Гая Річі, який вийшов на екрани в січні 2020 року, до початку карантину в Україні. Згідно з даними платформи Box Office Mojo, збори стрічки склали 2 796 631 долар, а за перший уїк-енд вона заробила 642 468 доларів проти 1 267 042 доларів у «Дюни» за аналогічний період.

Усього в українському прокаті «Дюна» зібрала 3,5 мільйони доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis