«Людина-слон» Девіда Лінча виходить в український прокат

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm випустить в український прокат відреставровану версію фільму Девіда Лінча «Людина-слон» 1980 року. Подивитися стрічку можна буде з 4 травня в кінотеатрах Києва, Львова та інших міст — з розкладом можна буде ознайомитись найближчим часом на сайті 

«Людина-слон» — другий повнометражний фільм Девіда Лінча, в якому режисер «перевертає звичне уявлення про потворне та страшне». Роботу називають одним із «найзрозуміліших» фільмів Лінча. 

Стрічка заснована на реальній історії Джозефа Мерріка, який жив у 19 столітті. Тіло Мерріка деформувала невідома хвороба, про яку медики сперечаються досі, через що його прозвали Людиною-слоном. Попри відразливу зовнішність, Джон був розвиненою особистістю.

Події «Людини-слона» відбуваються у Вікторіанському Лондоні кінця 19 століття. На той час були популярними різноманітні фрик-шоу, де людей з особливостями розвитку виставляли напоказ, щоб розважити публіку. На одному з таких ярмарків хірург Королівського госпіталю (Ентоні Гопкінс) звертає увагу на Людину-слона (Джон Герт) і згодом викупає його з циркового рабства. З часом лікар починає розуміти, що за моторошною маскою криється людина, яка вміє розмовляти, читати та може процитувати напам’ять уривки з Біблії. 

У 1981 році «Людина-слон» отримав вісім номінацій на премію «Оскар», включно з «Найкращою режисурою», «Найкращим актором» (Джон Герт) та «Найкращим фільмом», а також переміг у трьох категоріях британської премії BAFTA: «Найкращий фільм», «Найкращий актор» (Джон Герт) та «Найкраща робота художника-постановника». 

Крім того, завдяки фільму «Людина-слон» Американська кіноакадемія додала нову номінацію на «Оскарі» — «Найкращий грим». Її почали вручати з 1982 року, тому стрічка її так і не отримала. 

  

З 20 квітня KyivMusicFilm показуватиме в українських кінотеатрах класичну комедію «Пропала грамота» 1972 року.

«Пропала грамота» — фільм режисера Бориса Івченка, де головну та одну з найбільш відомих своїх ролей виконав Іван Миколайчук. Вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя, адаптоване українським поетом та сценаристом Іваном Драчем. Стрічка займає 12 місце в рейтингу найкращих фільмів в історії українського кіно.

Докладніше про стрічку та покази ми розповіли в нашому матеріалі.

 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis