«Матір Земля»: Який вигляд має 25-метрова скульптура мисткині Прун Нуррі

Французька мисткиня Прун Нуррі завершила роботу над 25-метровою скульптурою «Матір Земля» (Mater Earth). Зроблену з «попелу, землі, каменю й любові» роботу встановили на території Шато Ла Кост, де окрім однієї з провідних виноробень Франції також розташувався й Парк сучасного мистецтва, заснований власниками угідь

«Матір Земля» втілює вагітну жінку — її живіт пустий і відвідувачі можуть туди сховатися, як у блокгауз чи бетонний бункер. Скульптура збудована за принципами екологічно-відповідальної архітектури.

Нова робота — продовження двох повторюваних тем творчості Нуррі: походження людського життя та міфи довкола цього явища. Ідея проєкту виникла у мисткині у 2010 році, коли вона попросила вагітну жінку на восьмому місяці попозувати для неї.

Модель помістили в надувний наповнений молоком басейн так, що з нерухомої та непрозорої рідини виринали лише частини тіла: живіт, груди, ноги, лікті та обличчя жінки. За фотографією Нуррі створила глиняну модель у натуральну величину, з якої потім виліпили бетонну скульптуру.

Робота «Маленьке коло життя», що повʼязана з цим проєктом, представлена у просторі МОТ від don’t Take Fake, який до 8 жовтня працює у Львові. Прун стала однією із 28 митців, які беруть участь у виставці, а у березні 2022-го приїжджала в Україну особисто.

«”Матір Земля” — це універсальна робота про захист та творення, бо материнство стосується всіх. Ми всі походимо з утроби матері. І українські жінки дуже сильні. Вони також є частиною армії. Саме тому ми вибрали цю роботу», — розповіла Прун в інтервʼю DTF Magazine.

Прун Нуррі: «Скульптура — це не пост в Інстаграмі. У ній більше натяків, поезії і таємниць»

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis