Український кастом-бренд STILLALIVE випустив дві власні моделі кросівок

В проєкті STILLALIVE Мирослав Фаренюк протягом семи років займається кастомізацією одягу та кросівок Nike та Jordan. Помітили його і за кордоном: у 2018 році американський репер Tyga знявся в кастомізованих Фаренюком Nike Air Force 1 у фотосесії журналу Billboard, а у 2019 році в Barneys Tokyo відбулася виставка кастомізованих кросівок STILLALIVE

Тепер Мирослав почав робити власні кросівки, запустивши проєкт STUGNA в підтримку України. Наразі вийшло дві моделі вартістю 299 доларів кожна — STUGNA, натхненна мілітарі-естетикою, та GHOST — створена на честь українського пілота, що отримав прізвисько «Привид Києва». Крім того, 100% чистого прибутку з продажу кросівок у проєкті обіцяють передавати на волонтерські потреби. В бліц-інтерв’ю DTF Magazine, Фаренюк розповідає про свій проєкт докладніше

This publication is also available in English


— Це ваш перший досвід виготовлення кросівок з нуля. Чому ви взагалі вирішили за це взятися?

— У 2019 році в галереї в Barneys Tokyo відбулася моя персональна виставка і водночас виникли юридичні проблеми щодо авторського права з офісом Nike Japan. Тобто, з одного боку я відчував піднесення, з іншого — розумів, що спиратися у бренді на одну кастомізацію — це періодичні конфлікти з іншими брендами. Тоді це питання вирішилося завдяки моїм юристам у Японії.

Але я набув досвіду й мене це підштовхнуло до створення свого повноцінного продукту. Плюс, на азіатському та західному ринках моє ім’я вже добре знають, і впізнають мій стиль.

Кросівки STUGNA

Також мені запропонували долучитися до одного NFT-стартапу, що пов’язаний зі снікер-індустрією. Я створив повністю авторський дизайн, який ми мали презентувати у квітні, але вторгнення руснявих свинособак [росіян] все наламало. Я пам’ятаю, як я в ніч проти 25 лютого вивозив свою сім’ю і писав у робочий чат партнерам, що ми нічого не зупиняємо і ніщо не завадить нам реалізувати наш суперпроєкт. Але не так сталося, як гадалося.

Через ці трагічні події для всіх українців, стосунки з родиною на відстані, неможливість їх обійняти, волонтерство, пошук можливостей стати якомога кориснішим — було вже не до власних амбіцій.

Але якоїсь миті з’явилася ідея, що дала змогу не втратити все напрацьоване у виготовленні взуття, та зробити мій бренд STILLALIVE корисним для України, тобто запустити проєкт STUGNA. Тим паче, що не хотілося просто випускати банальні футболки з прапором чи портретом президента. Я цього не робив під час та після «Майдану», а тепер не хочу й поготів.

Кросівки STUGNA

— Як швидко вдалося реалізувати ідею з проєктом?

— Мені здається, що за місяці три, бо насамперед ми зробили семпл з тих матеріалів, що мали, а потім вже, побачивши форму, і що виходить, дозамовляли фурнітуру і технологічні частини кросівка, що зайняло багато часу очікування.

— З якими труднощами та проблемами ви зіткнулися під час виробництва?

— Зараз для мене виробництво — це не проблеми, а набуття досвіду. Найчастіше — довге, нудне і стресове, але я в цій сфері з 2010 року, коли створив свій перший стрітвір-бренд, тому я дивлюся на це як на квест.

Пошук добропорядного і якісного виробника — це стандартна рутина, навіть у мирний час. Я вважаю, що під час війни ми пройшли цей етап досить швидко, бо п’ять місяців — ніщо в історіях легендарних компаній, а я сподіваюся, ми станемо саме такою. Ми змінили три виробництва і наш третій майстер — просто ідеальний. Зараз я шукаю можливості серійного виробництва, тому чекаю, що після нашої з вами розмови вони можуть з’явитися.

Кросівки GHOST

— Що вас надихнуло на створення кросівок? Ви надихалися конкретними силуетами інших брендів чи в цілому естетикою інших брендів?

— Увесь свій шлях снікерхеда та кастомайзера я був шанувальником Nike і Jordan. У кастомізації я більше використовую легендарні Nike Air Force 1, бо вони максимально доступні у ціні, але сам особисто полюбляю ретро-моделі Jordan 1, 3, 4 й 12. Саме цими силуетами я надихався, коли розробляв модель STUGNA, додаючи мого фірмового стилю із кастомізації — вишивку патчів, що, як показала практика, є більш довговічним і цікавим продуктом, ніж розмальовані фарбою кросівки.

Звісно, саме зараз мене надихають наші військові та наша нація, якою вона стає. Хочеться робити свій внесок у ці дивовижні процеси і створювати не банальний продукт, який знаходитиме поціновувачів як в нашій країні, так і за її межами, і який буде нести в собі наш культурний код.

Кросівки GHOST

— Розкажіть про матеріали та в чому особливість кросівок.

— Важливо, що це повністю ручна робота: моя ідея, плюс руки одного майстра, з яким ми кожну пару допрацьовуємо, виправляємо якісь лінії та деталі. Зараз наше взуття існує в невеликій сітці розмірів, аби клієнти не чекали. Кросівок зверху виконаний з натуральної шкіри українського виробництва та піксельного оксфорду з елементами вишивки та гумовим задником, навіть підошва і всі литі деталі зроблені в Україні.

У комплекті — додатковий набір ортопедичних устілок, тематичні патчі, стікери та металевий жетон з лого та QR-посиланням на сайт. Усе загорнуто в папір, який використовують для пакування патронів, та запаковується в фірмовий дерев‘яний бокс ручної роботи, у стилі військових ящиків з-під боєприпасів, кожен з яких я особисто розмальовую і допрацьовую.

Процес виробництва кросівок STUGNA

— У вас поки що представлено дві моделі кросівок. Чи плануєте ви розширювати цю серію?

— Спочатку ми мали тільки один кольоровий варіант у стилі нашої піхоти, але ж у нас прекрасні всі збройні сили, зокрема, авіація. Те, що пілоти роблять у небі, не маючи суперсучасних винищувачів — про це мають писати сучасні історики, і я б взагалі розробив авторські моделі кросівок на честь кожного пілота. Як нас всіх надихав «Привид Києва» в березні! Тому ми й вигадали модель у сірих тонах під назвою GHOST. Зараз збираємо замовлення і підбираємо матеріали.

Окрім того, ми вже розробили та створили моделі кросівок STILLALIVE не у військовій тематиці. Реліз запланований на середину вересня.

До речі, хочу зазначити, що наш військовий проєкт — це не тактичне взуття для військових, а практичні надійні й стильні кросівки для цивільних, які хочуть допомогти Україні та мати крутий функціональний продукт на згадку про нашу перемогу і буремні часи, які їй передували.

— Яким саме волонтерським організаціям, або окремим волонтерам ви допомагаєте?

— 100% чистого прибутку ми передаємо на різні потреби. Поки що — це допомога для волонтерів, яких я знаю особисто, просто локальні збори в інстаграмі: десь на коптер, десь на одяг, десь авто. По суті, ми всі знаємо і бачимо одні й ті ж самі збори від популярних людей.

Але ми в пошуках постійного офіційного партнерства з максимально дієвим результатом. Тому ми відкриті для пропозицій і до блогерів, селебріті — всіх тих, хто готовий розповісти про наш проєкт у своїх пабліках, на сторінках і щиро долучитися до доброї справи.

— На яку аудиторію ви орієнтуєтеся насамперед: іноземну чи локальну?

— Передусім на іноземних клієнтів, але замовляти на сайті може кожен, у кого є бажання підтримати Україну. Ми відправляємо по всьому світу, окрім росії і білорусі.

— Ви опублікували перше фото кросівок два місяці тому. Чи є продажі? 

— Про результати продажів ми плануємо пізніше звітувати на сайті, можливо, це буде якийсь лічильник на сторінці самого товару.

Але ми вже маємо перші продажі з країн-партнерів, люди за кордоном більше зацікавлені, вони нас підтримують і це дуже мотивує. Тому зараз є нагода одягнути та взути весь світ у модне українське і водночас стимулювати допомагати ЗСУ.

Інстаграм STILLALIVE


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis