На Мераю Кері знову подали до суду через трек All I Want for Christmas is You

Сонграйтер Вінс Вонс (справжнє імʼя Енді Стоун) знову позивається до Мераї Кері за нібито порушення авторських прав на його пісню All I Want for Christmas is You 1989 року, пише Billboard. Позов на 20 мільйонів доларів надійшов до федерального суду Лос-Анджелеса 1 листопада 2023. 2022 року Стоун подав до суду на початку червня 

Цьогорічний позов містить ті ж самі вимоги: матеріальна компенсація за порушення авторських прав треку Вонса, який має таку ж назву, що й хіт Кері 1994 року — All I Want for Christmas is You. Композиція Вонса у виконанні його гурту Vince Vance & the Valiants вийшла 1989 року і потрапила до чартів Billboard під час різдвяного сезону 1993.

Billboard зазначає, що позов 2023 «більш особистий та детальніший». Вонс стверджує, що Кері вигадала історію про те, як написала пісню, і що «навіть співавтор співачки Волтер Афанасьєв заперечив справжність тієї історії».

«Не маючи офіційного дозволу Кері назвала цю роботу своєю, доповнивши її неймовірною історією походження. Її гординя не знає меж, навіть її співавтор пісень не вірить історії, яку вона вигадала. Це просто випадок кримінального порушення», — йдеться у новому позові.

Нова версія позову також містить більш детальні описи схожості між двома піснями, зокрема «унікальної лінгвістичної структури» та музичні елементи, які Кері нібито скопіювала у своїй пісні.

«Фраза “все, що я хочу на Різдво — це ти” сьогодні може здатися звичною, але у 1988 році вона була особливою. Понад те, поєднання специфічної послідовності акордів у мелодії в поєднанні з дослівним хуком — більш ніж на 50% повторює оригінальну роботу Вонса, як у виборі лірики, так і в акордах», — написано у позові.

У 2023 Вонса представляє новий адвокат — Джерард П. Фокс, в минулому захисник двох авторів пісень, що звинуватили Тейлор Свіфт у плагіаті тексту треку Shake It Off. Ця справа тривала понад п’ять років, завершившись у грудні 2022 підписанням конфіденційної угоди.

All I Want for Christmas Is You Мераї Кері ввійшов до її альбому Merry Christmas, представленого у листопаді 1994 року. Лонгплей став найбільш продаваним різдвяним альбомом всіх часів у США: по всьому світу продали понад 15 мільйонів копій.

З моменту виходу All I Want for Christmas Is You Кері майже щороку очолює різдвяні хіт-паради у різних країнах. За підрахунками The Guardian, за 28 років сингл приніс співачці понад 60 мільйонів доларів роялті. 

1 листопада 2023 року Мерая Кері випустила відео It’s time!! («Час настав!!»), у якому одразу після Гелловіну наступає різдвяний сезон і час для її треку.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis