На Takflix вийшов фільм «Дике поле» за мотивами роману Сергія Жадана

Онлайн-кінотеатр Takflix випустив пригодницький істерн «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна. В основі стрічки — роман Сергія Жадана «Ворошиловград» 2010 року — 2014 року книга отримала премію «Книга року BBC» у номінації «Найкраща книга десятиліття»

Подивитись «Дике поле» можна на сайті Takflix. Фільм доступний українською мовою з англійськими субтитрами.

За сюжетом головний герой Герман Корольов повертається з Харкова до рідного міста на сході України, щоб врятувати сімейний бізнес — стару заправку — від рейдерського захоплення.

Ролі в «Дикому полі» виконали Олег Москаленко (Герман), Руслана Хазіпова (Оля), Олексій Горбунов (пастор), Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький, Євгенія Муц (Катя). Одну з епізодичних ролей зіграв сам Сергій Жадан.

Для Лодигіна стрічка стала режисерським дебютом. Сценарій кіноадаптації «Ворошиловграда» він написав спільно з Наталією Ворожбит, а оператором фільму виступив Сергій Міхальчук.

Знімання «Дикого поля» відбувалися в Старобільську, Луганська область, рідному місті Сергія Жадана. Докладніше про те, як вони проходили, ми розповідали в нашому матеріалі.

Прем’єра фільму відбулась 2018 року. 2019 року стрічку нагородили премією «Золота дзиґа», а також відзнакою Клівлендського міжнародного кінофестивалю.

Про що «Ворошиловград» Сергія Жадана

«…Життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги» — з такою анотацією від автора вийшов роман «Ворошиловград», присвячений історії українського рейдерства.

Головний герой книги — Герман Корольов дізнається, що його брат емігрував з країни й покинув свій бізнес (автозаправку) напризволяще, тобто на молодшого брата, на якого оформлено всі документи. Герман їде з Харкова до рідного міста й починає розв’язувати чужі проблеми, які переростають в особисті. Десь поміж спаленого місцевою «кукурудзяною» мафією бензовоза, цигансько-грузинських похоронів і футбольного протистояння з сусіднім поселенням, головний герой робить висновок, що «йдеться про речі важливіші, ніж просто захист бізнесу», і його тимчасове повернення додому стає остаточним.

У квітні Takflix випустив онлайн містичну драму «Нетерпимість», зняту режисером, керівником науково-програмного відділу Довженко-Центру та куратором фестивалю «Київський тиждень критики» Станіславом Битюцьким («24», «До побачення, сінефіли»).

В основі «Нетерпимості» лежить реальна історія, що відбулася у 1890 році в одному з поліських сіл.

Фільм розповідає про молоду знахарку, яку вигнали з села доживати на самоті після таємничої загибелі її чоловіка. Коли на село раптом зійшла сильна негода, місцеві жителі назвали це прокляттям відьми. Вони вирішили спалити нечестиву живцем, але спочатку відправили священника на останню розмову до неї.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis