Національний конкурс Одеського кінофестивалю пройде у Варшаві

У 2022 році Національна конкурсна програма 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) відбудеться в межах 38-го Варшавського міжнародного кінофестивалю. Він пройде з 14 по 23 жовтня

Подати заявку на участь у OIFF National Competition in Warsaw можна до 1 вересня. Для цього потрібно заповнити форму в кінці сторінки за посиланням.

До конкурсу допускаються повнометражні та короткометражні художні та документальні фільми, ігрові, неігрові, анімаційні та експериментальні стрічки будь-якого жанру, виробництво яких завершилось у 2021 та 2022 роках.

«Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем‘єрою», — пише команда ОМКФ.

За словами генеральної директорки Одеського міжнародного кінофестивалю Анни Мачух, в умовах війни неможливо провести фестиваль  у традиційному форматі, проте нове українське кіно все ж «повинно бути побаченим».

«У 2014 році, коли Росія вторглася до Криму, українські кінематографісти запросили польських колег на Одеський МКФ у липні, а ми — запросили українців на Варшавський кінофестиваль. Відтоді тривають наші партнерські зв’язки… Зараз у 2022 році, коли Росія розпочала війну в Україні і Одеський міжнародний кінофестиваль не може відбутися, ми швидко домовилися, що Український конкурс ОМКФ буде проведений у Варшаві. Де ж іще?», — прокоментував анонс директор Варшавського міжнародного кінофестивалю Стефан Лаудин.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройшов з 14 до 21 серпня 2021 року. Тоді до Національної конкурсної програми ОМКФ ввійшли шість повнометражних фільмів: «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Королі репу» Мирослава Латика, «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня, «Простір» Дмитра Томашпольського, «Національний музей» Андрія Загданського та «Суперник» Маркуса Ленца.

Ґран-Прі Одеського міжнародного кінофестивалю тоді виборола підліткова драма Катерини Горностай «Стоп-земля». Стрічку також нагородили «Золотим Дюком» за найкращий повнометражний фільм та найкращі акторські роботи.

Детальніше про фільм ми розповідали в нашому інтерв’ю: «Ми зробили кіно, яке подобається нам»: Катерина Горностай про «Стоп-Землю», критику та українську мову в кіно

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis