На аукціоні Christie’s продадуть скульптуру Джеффа Кунса, щоб зібрати гроші на підтримку України

Скульптуру Кунса «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)» (Balloon Monkey (Magenta)) представлять на аукціоні українські підприємці Віктор і Олена Пінчуки. З 14 червня до 3 липня 2022 року роботу художника також виставлять на площі Сент-Джеймс, поруч з лондонською штаб-квартирою Christie’s в Лондоні, щоб її змогли побачити відвідувачі

«Мавпа з повітряних куль (пурпурна)» — одна з пʼяти версій «Мавп». Кунс зробив їх з полірованої нержавіючої сталі з прозорим кольоровим покриттям. Розмір кожної «Мавпи» — чотири метри у висоту та шість (від кінчика хвоста до маківки) у довжину. Кунс створив ці роботи протягом 2006-2013 років.

Окрім пурпурного, художник обрав для скульптур червоний, синій, жовтий та помаранчевий. Останню у листопаді 2014 році продали на аукціоні за 25,9 мільйона доларів.

«Я мав можливість відвідувати Україну багато разів як сам, так і з родиною, і завжди відчував сильне почуття єдності, дружби та історії. Моя серія скульптур Balloon Venus (“Венери з повітряної кулі”) перебуває в діалозі з доісторичними фігурами Венери, які я побачив у колекції Національного музею історії України. Для мене ці скульптури повʼязані зі світовою історією, що тісно переплітається з мистецтвом історії людства», — прокоментував продаж свої роботи Кунс.

Також художник зазначив, що він «глибоко засмучений війною та руйнуваннями, які переживає український народ». За його словами, «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)» символізує надію, утвердження та трансцендентність, і він сподівається, що продаж його роботи «приверне увагу до необхідності допомогти й підтримати український народ зараз, як ніколи».

Аукціон відбудеться 28 червня. Роботу Кунса оцінюють у 7,6-12,6 мільйона доларів. Кошти передадуть на лікування важко поранених українських військових та цивільних, які потребують термінового протезування та реабілітації.

31 травня Британський музей у Лондоні відкрив експозицію українських старожитностей, вилучених з незаконного обігу у Великобританії.

Усього на виставці покажуть 86 металевих виробів, датовані 11-14 століттями, наприклад, підвісні хрести-копії візантійських прототипів, каблучки тощо. У майбутньому ці предмети обіцяють передати Національному музею історії України.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis