Ніколас Віндінг Рефн екранізує дитячу книгу для BBC та ZDF

За інформацією Variety, Ніколас Віндінг Рефн («Драйв», «Неоновий демон») працює над екранізацією серії дитячих оповідань «Славетна п’ятірка» (The Famous Five) Інід Блайтон для британського телеканалу BBC та німецького ZDF. Три серії по 90 хвилин охоплять події 21 книги

Знімання вже почалися у південнозахідній частині Великобританії, а Ніколас Віндінг Рефн виступить шоуранером та продюсером проєкту разом зі своєю компанією byNWR Originals. Сценарій до серіалу написав Меттью Рід (продюсер «Гострих картузів»), Прія К. Досанджі (продюсерка короткого метру «Рут») та Меттью Бауч (продюсер «Відьмака»). Поки невідомо, коли всі три серії вийдуть в ефір. 

Британська письменниця Інід Блайтон написала серію дитячих оповідань «Славетна п’ятірка» між 1942 та 1963 роками. У них йшлося про сміливих дослідників Джорджі, Джуліана, Діка, Енн та їхнього собаку Тіммі, які «стикаються з насиченими пригодами, дивовижними таємницями та небезпекою в одіссеї, що пробуджує силу товариства між юними героями».

За 40 років дитячі книги Блайтон виходили у вигляді графічної новели, мюзиклу, театральної вистави. Двічі за мотивами її історій знімали серіал для ITV, а у 2012 році зняли однойменний німецькомовний фільм. У видавництві «Фоліо» вийшло вже 10 книг із серії «Славетної п’ятірки» в українському перекладі Леся Герасимчука та Марти Госовської, а до друку готується ще три у перекладі Марії Багрій. 

Останній серіал Ніколаса Віндінга Рефна «Ковбой із Копенгагена» випустили 5 січня 2023 на Netflix після прем’єри на Венеційському кінофестивалі. Це перший проєкт режисера за 15 років, знятий у рідній Данії.

Наразі Рефн знімає нуарний серіал Les Italiens для стримінгу MUBI про французьких та італійських полісменів, які працюють в одному з районів Парижа. Серіал вийде не раніше 2024 року. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis