Київським кінотеатрам погрожують через проведення фестивалю квір-кіно

Напередодні першого ЛГБТКІА+ кінофестивалю Sunny Bunny київським кінотеатрам «Жовтень» та KINO42, де відбуватимуться покази фільмів, надійшли погрози. Невідомі погрожують вчинити напад та спалити приміщення, йдеться в заяві кінотетарів. DTF Magazine розповідає про ситуацію, а також звернувся до організаторів Sunny Bunny

Про погрози «Жовтень» та KINO42 повідомили на своїх сторінках в Інстаграмі 22 червня, в день відкриття кінофестивалю: «Впродовж останніх днів ми отримали численні погрози на свою адресу через проведення першого в Україні ЛГБТКІА+ кінофестивалю Sunny Bunny. В соціальних мережах ширяться заклики вчинити напад та навіть спалити кінотеатри через таку програмну політику».

Також адміністрація кінотеатрів спільно з організаторами фестивалю звернулися до поліції Києва із проханням забезпечити громадський порядок на фестивальних локаціях, а також винайняли додаткову охорону.

Крім того, в спільній заяві кінотетари нагадують про підпал «Жовтня» 2014 року: «Киянам не треба нагадувати про нищівну пожежу, яка сталась внаслідок підпалу кінотеатру Жовтень за схожих обставин 29 жовтня 2014 року. Тоді, на щастя, обійшлося без людських жертв, але будівля була сильно пошкоджена». Мова йде про показ квір-фільму в межах  програми «Sunny Banny», під час якого невідомі, які перебували в залі, кинули димово-вогневу шашку на задні ряди. Це  призвело до пожежі в кінотетарі.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от КІНО42 (@kino42kyiv)

Як відреагували організатори кінофестивалю

«В Україні ми ще не можемо з абсолютною свободою провести перший ЛГБТКІА+ фестиваль, — розповідає в коментарі для DTF Magazine Богдан Жук, директор Sunny Bunny. — Зрозуміло, що це привертає велику увагу. Відповідно ми це передбачали, тому ми планували й готувалися, працювали з охороною і поліцією. Треба віддати належне, що поліція відпрацювала оперативно й ефективно. Вони мають бути впродовж фестивалю щодня від початку і до кінця показів. Ми відкрились, але є надія, що обійдеться без будь-яких проблем, нападів чи провокацій».

Богдан Жук також розповів, що погрози були анонімними, а сам він читав «різні коментарі під постами у Facebook кінотеатру “Жовтень”, які можна інтерпретувати по-різному».

«Ми побачили, що всі поширювали скріншоти з якоїсь групи, де були певні заклики. — додає Богдан. — Я не хочу коментувати, що це за заклики й погрози, щоб не давати іншим людям ідеї. Але це погрози, які ми передали в поліцію, бо це порушення закону. Фестиваль і так наймає охорону, яка працює на локаціях. Крім цього, ми звичайно проводимо тренінги для волонтерів, які працюють у кінотеатрі. Ми провели безпековий інструктаж, тобто підготовка проведена».

Відкриття кінофестивалю відбулося 22 червня в кінотеатрі «Жовтень» документальним фільмом «Орландо: моя політична біографія» (‘Orlando, My Political Biography’) і пройшло за участі правоохоронних органів, але без акцій і провокацій.  

З 2001 року Sunny Bunny — програма квір-кіно Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», яка надихалася нагородою Teddy Award з Берлінале. Відтепер це перший в Україні самостійний фестиваль ЛГБТКIA+, який цьогоріч показує понад 60 фільмів у дев’яти програмах.

У нашому гайді до кінофестивалю зібрали 20 найпомітніших стрічок, які варто подивитися на великому екрані.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis