NOWNESS та Takflix показують добірку українських короткометражних фільмів

Британська платформа NOWNESS під кураторством стримінгу Takflix представила добірку з семи короткометражних фільмів українських режисерів, що «показують сучасний кінематограф України». Подивитись стрічки можна в онлайн-кінотеатрі Takflix

В NOWNESS добірку описують так: «Ці короткометражні фільми від українських режисерів показують сучасний кінематограф України, захоплюючи навколишнє середовище та його плинність. Деякі фільми глибоко вкорінені в міське середовище, інші розповідають про замовчувані теми або пропонують нові інтерпретації українських фольклорних героїв».

Які стрічки показують

«В радості, і тільки в радості», Марина Рощина

Історія молодої та самотньої матері, яка закохується в молодого музиканта, проте не наважується розповісти йому про свого сина. Стосунки стрімко розвиваються, тому зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю за дитину.

В NOWNESS «В радості, і тільки в радості» називають «яскравим короткометражним фільмом про навчання відповідальності в умовах сучасного Києва».

«петрівка_реквієм», Катерина Возниця

Анімаційна стрічка, присвячена темі декомунізації Києва. «Фільм показує короткий момент топографічної розгубленості на зламі звички», — говориться в описі.  

«Кохання», Микита Лиськов

Мальовану покадрову анімацію «Кохання» Лиськов створював, орієнтуючись на роботи естонців 1990-х. Це не лише найвідоміша робота аніматора, а й найтитулованіша: від української «Золотої Дзиґи» до призу журі на Пекінському анімаційному тижні та міжнародному кінофестивалі анімації в Парижі.

Режисер зобразив Дніпро з чорним гумором та яскравою впізнаваністю: вибухаюча голова пам’ятника Леніна, графіті з номерами телефонів пічника та ритмічна мелодія світлофора.

Режисер «Кохання» Микита Лиськов — про романтику Дніпра, голову Леніна та сюрреалізм

«Нормальна», Діана Горбань та Ірина Громоцька

Після невдалої вечірки дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці в парку, з якою випадково зустрілась. У розмові дівчат відкривається їхнє бачення світу.

«Стрічка документує швидкоплинне відчуття молодості та пов’язані з ним пошуки себе. Це роздуми про самотність, поняття нормальності та саму реальність. Це філософсько-ліричний фільм про красу буття цієї миті, зустрічі з потрібною людиною і відчуття себе поряд з нею», — пишуть в NOWNESS.

«Вхід через балкон», Михайлов Волков та Роман Блажан

Документальний фільм «Вхід через балкон» — це «подорож через десятиліття і погляд на балкони та їх власників у містах по всій Україні». Стрічка досліджує архітектурне явище українських саморобних балконів, а також історію пострадянської України: життя, культуру та взаємозв’язки між особистим та громадським простором міст.

«Відсутність державного регулювання дозволяє українцям будувати будь-які балкони незалежно від стилю будівлі. Часом в результаті імпровізованої реновації, балкони стають більшими за саму квартиру», — говорить в описі стрічки.

«Чачьо», Віталій Гавура 

Фільм порушує одразу два питання: спільноти етнічних меншин і спільноти ЛГБТК+.

Стрічка розповідає про хлопця Януша, який виріс в консервативній ромській громаді у маленькому українському місті. Він одружується, адже цього хочуть його батьки. Але сам Януш гей і має таємні стосунки з хлопцем Пашею. Разом вони планують втекти з весілля та покинути місто.

«Януш розривається між двома світами — з одного боку, його сім’ї та їхніх традицій, а з іншого — можливістю любові та прийняття себе. Чи можна поєднати обидва?».

«Глибока вода», Анна Дудко

Казкова анімація присвячена темі прихованої жіночої сексуальності. Це історія самотньої «бодипозитивної русалки», яка закохується в чоловіка і розуміє, що вже не може жити без нього.

В березні Takflix випустив короткометражний документальний фільм власного виробництва «Голубівники Києва».

Стрічка «Голубівники Києва» розповідає про киян, «пристрастю яких є розведення голубів». В центрі сюжету — історії столичних пенсіонерів Марка, Марата та Григорія, які живуть у спальних районах Лівого берега Києва. Кожен з них тримає власну голубівню поруч з домом, а раз на рік вони збираються з іншими голубівниками на пташиних ринках.

Докладніше про фільм ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis