O(FourFour) x MOT: Що київський бренд створив для гіфтстору «Модуля тимчасовості»

Київський бренд O(FourFour) спеціалізується на створенні функціонального одягу для активного відпочинку та повсякдення, а співпраця з «Модулем тимчасовості» стала для нього першим досвідом колаборації з мистецьким проєктом. В ній команда бренду вирішила орієнтуватись на свої класичні силуети, проте адаптувати їх під ключову тему артпростору — тимчасовість. DTF Magazine розповідає, з чого складається спільна колекція та які сенси закладала в неї команда O(FourFour)

Про колаборацію

В O(FourFour) пояснюють, що акцент колекції хотіли зробити на відчутті свободи, її силі та захисті. Одночасно з розкриттям ключової теми MOT, тимчасовості, команда хотіла створити «діалог» між O(FourFour) та «Модулем тимчасовості», а також «показати, що бренд може залишатися собою і водночас трансформуватися, відгукуючись на новий контекст». 

«Формат колаборації відрізняється від нашого звичайного процесу, оскільки тут важливі не лише наші внутрішні рішення, потрібно також триматися на одній хвилі», — розповіли в O(FourFour). 

Для колаборації з MOT команда переосмислила вже існуючі силуети: жилет THORI, лонгслів MOTH, балаклаву SEER та чохол для ноутбука ORYX. 

Жилет та чохол для ноутбука представили в новому кольорі, доповнили спільним брендингом та новими елементами, наприклад, стрічкою для носіння жилета на плечі та новою системою внутрішніх кишень для чохла. Фірмовий лонгслів прикрасили новим принтом, в якому «архітектура речі трансформувалася через графічний дизайн», а класичні балаклави O(FourFour) виконали у новому, легкому варіанті. 

«Дві з чотирьох речей, жилет THORI та чохол ORYX відсилають до теми пам’яті, яка з часом іноді переплутує речі. Балаклава SEER (що у перекладі означає «провидець»), відсилає до бачення майбутнього з сьогодення, до весни, не лише календарної, яка обов’язково проріжеться крізь морок, що ми зараз зазнаємо. А лонгслів MOTH («метелик»), говорить про скороминущість, про справжнє, про мінливість і швидкоплинність, відсилаючи в кольорі, задумі та назві безпосередньо до тимчасового проєкту MOT». 

За словами команди, в колаборації з MOT їх зацікавила можливість допомогти відновленню українських культурних інституцій «тим, що вміють найкраще, зробити свій творчий внесок». В O(FourFour) співпрацю називають «першою можливість свого бренду відчутно сприяти мистецтву». 

«Хоч ми дизайнери, а не художники, для нас важлива можливість уявити своє бачення, як окремо так і частиною сучасного українського бачення». 

Про бренд

У 2019 році Віта Ноздрачова заснувала бренд, який тоді спеціалізувався на одязі для водних видів спорту та бігу, і серед популярних айтемів були рашгарди та бодісьюти з компресійного матеріалу. З 2022 року команда випускає повноцінні дропи, експериментуючи з матеріалами та кроєм. Для виробництва всіх речей команда використовує функціональні матеріали та намагається шукати стійкі варіанти для виробництва. Наприклад, це єдиний український бренд, який використовує Yulex — екологічний неопрен, з яким працює Patagonia.

Філософія O(FourFour) найбільш чітко проявляється в терміні сіті-туризм, яким вони описують один зі своїх ключових напрямків: технологічний одяг для активного відпочинку, який можна одягти й на вечірку або прогулянку містом. Принцип команди — робити дизайн, позбавлений часового контексту. 

«Класичний шлях нас не приваблює, ми — мутанти»: Інтерв’ю з O(FourFour)

«У нас немає прив’язки до трендів, ми намагаємося робити дизайн, позбавлений часового контексту, і не відносити його до стиленосного періоду, щоб не було зрозуміло, зроблено це 2022, 2001 чи 2030 року. Нам подобається бути вільнішими з широким полем взаємодії. Тому що краса й естетика — це точно не про лише те, що є сьогодні, нам не цікаво працювати на цій території», — розповіла нам в інтерв’ю креативна директорка та графічна дизайнерка бренду Маша Гавриш.

Що треба знати про гіфтстор

Частиною «Модуля тимчасовості» — культурного простору в Києві від don’t Take Fake — став гіфтстор. Там, крім мерчу проєкту, команда представить серію ексклюзивних колаборацій з українськими митцями та брендами одягу, аксесуарів і декору. Кожен дроп переосмислює поняття часу та тимчасовості.

Весь прибуток з продажу речей у гіфтсторі йде у фонд MOT. По завершенню проєкту, команда передасть усі кошти на відбудову артінституцій і пам’яток, що постраждали внаслідок російської агресії. 

Що треба знати про MOT

MOT розшифровується як «Модуль тимчасовості». Уже в назву включена тема і проєкту, і виставки, що там відбудеться, — тимчасовість.

У команді don’t Take Fake пояснюють, що МОТ — «це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати».

«Ми хочемо показати світові, що навіть під час війни та постійних загроз в Україні не лише переосмислюють своє минуле, борються за сьогодення, а й думають про майбутнє, зокрема про культурне майбутнє країни», — розповідає команда.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis