Київське онлайн-радіо Gasoline запустило лейбл. Що про нього треба знати

Онлайн-радіо Gasoline оголосило про запуск лейбла Gasoline Records. Він зосередиться на просуванні молодих українських артистів та представників незалежної сцени, а перший реліз команда представить вже наприкінці квітня. DTF Magazine поговорив з командою Gasoline Records та розповідає про лейбл докладніше 

Про лейбл

За словами співзасновника Gasoline Records Олексія Макаренко, ідея започаткування лейбла була в них ще з моменту запуску онлайн-радіо Gasoline у 2022 році, проте команді не вистачало ресурсів для роботи одразу над кількома напрямками.

«Працюючи з великою кількістю музикантів, наприкінці 2022 року, ми почали усвідомлювати потребу у виданні музики та почали отримувати безліч запитів від ведучих шоу і наших друзів. Так за рік взаємодії з резидентами радіо у нас з’явилося розуміння вектора лейбла і того, з чим нам самим хотілося б працювати».

Мета Gasoline Records продовжує ідею онлайн-радіо — створити платформу для молодих українських артистів. Так команда хоче «поповнити список вітчизняних музичних лейблів, які працюють з музикою вільною від рамок та форм», а також підтримувати резидентів радіо, даючи тим самим продовження їхнім шоу та серіям музичних ефірів.

«Якщо говорити про сучасні релізи, то сфокусуємось на ембієнті, польових записах, інструментальній, експериментальній, авангардній музиці та матеріалі, який важко каталогізувати. Ми вважаємо, що цей напрямок не достатньо представлений в Україні на належному рівні, або ж його сприйняття доволі спотворене», — пояснив Олексій.

Крім того, в Gasoline Records планують видавати архівні записи, які не випускались раніше та мають культурну цінність, досліджувати витоки української музики та її спадщину, а також працювати з культурними інституціями та музикантами, які «перебувають поза контекстом індустрії».

За словами Макаренко, команда лейбла «зацікавлена у вивченні музичної спадщини, тому ставить за мету відкопувати забуті чи втрачені музичні артефакти, а також вивчати архіви з народною музикою».

«Зрештою ми хочемо об’єднувати наші знахідки з сучасним матеріалом та ініціювати релізи, які могли б вдихнути нове життя в музичні явища, що припали пилом, і помістити їх в контекст сьогодення».

Про дебютний реліз

Першим релізом Gasoline Records стане міні-альбом 26.04 харківського продюсера Whaler. Реліз, присвячений пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, вийде 26 квітня, в міжнародний день пам’яті про трагедію.

В описі міні-альбому говориться, що Whaler, «маючи у своєму доробку концептуальні та, до певної міри, кінематографічні записи, повертається до наративного формату, аби переповісти подію, яка наклала величезний відбиток на нього самого та на життя усієї планети».

Ось як описує EP сам Whaler: «Аварія на ЧАЕС стала моїм першим знайомством з методами тоталітарної машини, що перемелює людські життя, обмінюючи їх на час, репутацію, гроші чи політичні переваги. Я назавжди запам’ятав, наскільки безликим та жорстоким може бути символ, за яким йдуть люди. Через це їх смерті та скалічені життя стають ще більш трагічними – людей, які йшли на самопожертву, ліквідуючи аварію, чи просто тих, хто опинився».

Треки з релізу наповнені «тривожним ембієнтом, поєднаним з гулом реакторів, потріскуванням дозиметра та перемовинами по внутрішнім системам зв’язку».

«Цей альбом я спочатку намалював, потім описав текстом, і лише після цього сів і записав всю музику. Я вирішив, що важливими елементами повинні бути звуки, які чули ліквідатори — “дощ“ води, що текла з розірваних труб системи охолодження реактора, гвинтокрили, бурові машини для шахт, діалоги з перших хвилин вибуху. Не було гучних сигналів тривоги, які нам зараз вже звичні – лише звук наполегливої роботи», — пояснив продюсер. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Gasoline Radio (@gasoline.radio)

«Реліз із Максимом відбувся доволі спонтанно і став певним поштовхом до старту лейблу, тож уся його реалізація тривала менш як місяць. З огляду на концепцію міні-альбому і прив’язку до річниці Чорнобильської трагедії, ми вклалися в доволі стислі терміни», — прокоментував перший реліз Gasoline Records Олексій Макаренко.

Оформити передзамовлення на альбом можна на Bandcamp.

Що ще випускатимуть на Gasoline Radio

В травні на лейблі вийде компіляція з робіт, що об’єднують «відголоски традиційної музики з актуальним звуком міст». Протягом двотижневої експедиції Карпатами, команда робила записи та спілкувалась з носіями традиційної гуцульської музики, а також майстрами українських музичних інструментів. 

«З поїздки ми привезли безліч польових записів, які трансформуємо в готовий до роботи семпл пак. Ідея релізу — зініціювати музикантів, що оточують нас, до взаємодії з нашими напрацюваннями, а також до переусвідомлення того, в якій формі ця музика може існувати сьогодні», — розповів про мету релізу Олексій.

Ще одним з майбутніх релізів стане запис від музиканта та одного з ведучих шоу «Кошик Мелодій» на Gasoline Radio Macka. Касетний альбом створений на основі польових записів Києва, зроблених понад 10 років тому.

Некомерційну медіаплатформу Gasoline заснували учасники харківського об’єднання Kultura Zvuku. Вона запрацювала ще 22 лютого, але після початку повномасштабної війни 24 лютого її діяльність призупинили. В травні команда перезапустила проєкт.

Головна мета Gasoline розповідати про українську культуру та збирати разом артистів, діджеїв, художників та активістів, щоб «дати героям змогу зосередитися на темі, яка їм подобається та цікава». Команда платформи зазначає, що їм важливо «розширити музичні знання слухачів, сформувати комʼюніті та вбудувати українських музикантів у глобальний контекст».

Платформа транслює локальних артистів, паралельно досліджуючи забуті та втрачені артефакти української музики та інших видів мистецтва, щоб «формувати єдиний вигляд культури України та її історії».

Докладніше про проєкт ми розповідали в нашому матеріалі.

Влітку та восени DTF Magazine та Gasoline провели три спільні ефіри, метою яких було висвітлення української культури. Під час івентів також збирались донати на підтримку волонтерських ініціатив «Лівий берег» та Kyiv Angels. Докладніше про перший ефір ми розповідали тут, а про другий, присвячений 31-й річниці Незалежності України, — тут.

Третій, вже міжнародний, ефір пройшов у жовтні. Команди DTF Magazine та Gasoline Radio об’єдналися з дружніми амстердамськими колективами — Into The Woods Festival, ADE Hangover, Treehouse та ї.collective — та представили 10 електронних лайвів, які транслювались одразу з Києва та Амстердама.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis