Червоний Хрест закликав геймерів не коїти воєнних злочинів в іграх

Червоний Хрест звернувся до гравців у шутери від першої особи з закликом дотримуватися під час проходження ігор законів та звичаїв війни, пише PC Gamer. Йдеться зокрема про такі ігри як Fortnite, Call of Duty: Warzone, PubG, Rainbow 6: Siege чи Escape from Tarkov

Червоний Хрест запустив ініціативу Play By The Rules («Грай за правилами»). Її мета — «підвищити обізнаність з правилами та звичаями ведення війни, спрямованими на збереження гуманності в збройних конфліктах та регуляцію чого можна і не можна робити на полі бою».

«Щодня люди грають в ігри, чий сюжет розгортається на тлі воєнного конфлікту. І це один з найпопулярніших жанрів відеоігор у світі. Та водночас просто зараз кількість воєнних конфліктів сягнула нечуваних раніше обсягів. І для людей, які страждають від їхніх наслідків, ці конфлікти — не іграшки. Вони руйнують життя та спустошують суспільства. Тому ми закликаємо вас дотримуватися законів та звичаїв війни у відеоіграх, щоб довести, що навіть війни мають правила — правила, що можуть захистити людей на полі бою», — йдеться на сайті Червоного Хреста.

Профільні ігрові медіа зазначили, що Червоний Хрест «трохи спростив» правила ведення війни передбачені Женевською конвенцією.

Організація закликає «не добивати та не стріляти у суперників, які не мають змоги відповісти, не цілити та не стріляти у цивільні будівлі та ігрових персонажів, які не можуть завдати шкоди персонажу гравця, а також надавати медичну допомогу усім, навіть суперникам».

The Gamer уточнив, що використання символів Червоного Хреста в іграх суперечить Женевській конвенції. Тому свого часу розробникам гри Among Us інді-студії Innersloth, а також іншим компаніям, довелося змінювати аптечки в іграх з білих з червоними хрестами на червоні з білими хрестами.

У березні 2022 компанія Epic Games повідомила, що пожертвує весь прибуток з нового сезону гри Fortnite (з 20 березня по 3 квітня) на гуманітарну допомогу жителям України. Усього вдалося зібрати 144 мільйони доларів.

Всі отримані кошти переказали ЮНІСЕФ, гуманітарній організації Direct Relief, Всесвітній продовольчій програмі ООН, Дитячому фонду ООН та Програмі ООН з питань біженців, що надають українцям медичну допомогу, їжу, воду, предмети першої необхідності, правову допомогу та забезпечують вимушених переселенців житлом.

Частину коштів також перерахували благодійній організації World Central Kitchen, яка допомагала українським аграріям ресурсами для проведення посівної кампанії.

У Epic Games уточнили, що вони не «чекали фактичного надходження» повної суми, а відправляли отримані кошти частинами.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis